עובדי הניקיון והתחזוקה בנמל התעופה בן גוריון הופתעו לגלות באחת הטיסות שחזרו השבוע מאומן שבאוקראינה זוהמה ולכלוך. עובדי הנמל סיפרו שהשנה המצב החמיר לעומת שנים קודמות. "הם השתינו בבקבוקים ואז השאירו אותם", סיפר אחד העובדים. "אתה רואה את הדברים האלה ובא לך למות".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

התיעוד מבטן המטוס חושף את העבודה עמה נאלצים עובדי הניקיון של המטוסים להתמודד לאחר שהטיסות חוזרות מאומן. "אתמול בלילה היה סיוט", סיפר אחד מהעובדים. "היה צריך לנקות שתן, חלק מרחו ממרחים על הכיסאות - זה היה ונדליזם לשמו. אם אני הייתי הבעלים של חברת התעופה הייתי מחליט שאני לא מסיע אותם ולא משנה מה".

"פחיות טונה במעברים" | צילום:

עובד נוסף בנמל סיפר שמצב הניקיון במטוסים החוזרים מאומן מחמיר מדי שנה" "אני כבר כמה שנים טובות נוכח במטוסים האלה, וזה רק הולך ומחמיר. השבוע היו דברים שלא ראיתי עד עכשיו. אנשים שעשו פיפי בבקבוקים והשאירו את זה במטוס, שקיות של צ'יפס, פחיות טונה".

העובד סיפר שכשנכנס למטוס הבחין מיד בריח מגעיל שהיה בתא הנוסעים. "הריח זה הדבר הראשון ששמים אליו לב, ריח ממש לא נעים". שיחזר. "אחד החבר'ה אמר שזה נראה כאילו המטוס התרסק, הכל היה הפוך עם מלא ניירות ולכלוכים".

הלכלוך בטיסה חזרה מאומן
הלכלוך בטיסה חזרה מאומן | צילום:

העובדים בנמל סיפרו כי הטיסות מאומן, למרות זמן הטיסה הקצר, חוזרות לארץ כשהמטוס מטונף, גם בהשוואה לטיסות ארוכות הרבה יותר. "מטוס שחוזר מטיסה טראנס-אטלנטית של 12 שעות לא מגיע במצב של המטוסים האלה שחוזרים מאומן", סיפר. "אני לא יודע להגיד מה ההסבר. יש כאלה שאומרים שזה בכוונה, כאלה שאומרים שזה אולי דפוסי התנהגות".