המחאות בפ"ת. ארכיון (צילום: חדשות 2)
מפגינים אמש בפ"ת | צילום: חדשות 2

ההפגנה ה-38 נגד היועמ"ש בפתח תקווה אתמול (שבת) הייתה אמנם הגדולה ביותר עד כה - כ-3,000 בני אדם הגיעו למחות נגד הטיפול של היועמ"ש בתיקי נתניהו, אך נראה שהתעורר משבר בצמרת ההנהגה. מני נפתלי, אחד מיוזמי המחאה, אמר כי דפני ליף כבר לא תהיה חלק מההנהגה בשל מחלוקת פוליטית.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לפי נפתלי ששוחח עם חדשות 2 Online, המשבר אירע אמש לאחר הנאום של אלדד יניב. דפני ליף לקחה אז את המגפון ויצאה נגד הדברים שנאמרו, בטענה שיניב "בונה את הפריימריז שלו על גבינו". במוקד הביקורת של ליף עמדה הטענה כי לא צריך לתת ליניב לנאום כי זו מחאה שאינה פוליטית.

מני נפתלי (צילום: חדשות 2)
מני נפתלי | צילום: חדשות 2

לטענת נפתלי בשלב זה לא מעט אנשים החלו לצעוק לעברה קריאות בוז. נפתלי לקח את ליף לשיחה קשה שבה הבהיר לה שיניב הוא אחד מהמובילים של המחאה. "הוא עובד אתנו תקופה ארוכה, האמירות שלך לא במקום", אמר לה. לטענתו, ליף התנצלה והבינה את טעותה.

"אנחנו לא מוכנים שיהיו חיכוכים, משברים וקטילות בין מנהיגים. אני לא רוצה להגיע למצב שיהיה משבר בתוך ההנהגה בתקופת המחאה כפי שהיה בין ליף לסתיו שפיר ב-2011", אמר נפתלי. "המחאה הוציאה אלפים מהבית והתחלנו אותה עם עשרות בודדות בלבד. גם אז יניב היה והוא ימשיך להיות. אף אחד לא יטיף לו מוסר".

את תגובתה של דפני ליף לא ניתן היה להשיג עד לרגע זה.

דפני ליף (צילום: חדשות 2)
דפני ליף | צילום: חדשות 2

לשאלתנו בנוגע לעתירה שהגישו ועד תושבי פתח תקווה ענה נפתלי כי למיטב ידיעתו "מי שהגיש את העתירה הוא איש ליכוד. אנחנו לא מוכנים להפריע לתושבים ולאנשי עסקים וכבר השבוע ניפגש איתם. אם יגידו שאנחנו מפריעים נזיז את האירוע".

לדבריו, כבר הציעו להם חלופה ליד קניון שנמצא במרכז העיר והם בודקים זאת, אך הוא הוסיף כי "פתח תקווה היא סמל. אנחנו שוקלים לעבור לכיכר רבין בתל אביב אבל הסמל הוא פתח תקווה".

לפי נפתלי, יש לא מעט אנשים שרוצים להפגין גם מול הבית של שרת המשפטים איילת שקד, של שר החינוך נפתלי בנט ושל שר האוצר משה כחלון. "אנחנו מתייעצים עם הפעילים", אמר.