עומסי תנועה כבדים, הכניסה לחיפה (צילום: פנתרים)
עומסי תנועה כבדים, הכניסה לחיפה | צילום: פנתרים

מחאת הנכים עולה מדרגה: הכניסה הדרומית לחיפה מכביש החוף נחסמה היום (שני) לתנועה למשך שעה לכיוון צפון לאחר שמפגינים ירדו לכביש ולא אפשרו לרכבים לעבור.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

זו הפעם השלישית היום שכביש נחסם לתנועה בשל מחאת הנכים. מוקדם יותר היום חסמו מפגינים גם את הכניסה לקיסריה, המובילה לביתו הפרטי של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

"אנחנו עושים מצור על השכונה של נתניהו", אמר אחד המוחים. "אני מצטערת שאנחנו חוסמים אתכם, המלחמה שלנו היא על הזכות לחיות", הסבירה מפגינה אחרת לנהגים שהמתינו.

מפגינים חוסמים את הכביש בכניסה לחיפה, מחאת הנכים (צילום: הפנתרים)
צילום: הפנתרים

לאחר מכן חסמו הנכים גם את כביש 2 במחלף זכרון לכיוון צפון, והוא נפתח לתנועה כשעתיים לאחר מכן. החסימות היום התקיימו לקראת תגובת הממשלה הצפויה מחר לעתירת בג''ץ, לאחר שביום חמישי האחרון ביקשה המדינה ארכה נוספת של 3 ימים מאחר ואחד המצהירים מטעמה נמצא בחו''ל.

יוזם מאבק הנכים להעלאת קצבת הנכות לגובה שכר המינימום אלכס פרידמן, שיגר מכתב חריף לראש הממשלה נתניהו בו הסביר כי "ציבור הנכים נחוש להמשיך במאבקו על הזכות הבסיסית לחיות בכבוד, מכיוון שלא נותר לו יותר מה להפסיד. אני מזמין אותך להיפגש בדחיפות, היכן ומתי שתבחר, על מנת שנוכל לשים סוף לסאגה המייגעת והכואבת הזו בצורה צודקת ומכבדת, כיאה לה''.