כוחות הכיבוי והצלה מסרו כי הצליחו להשיג שליטה על שריפת הקוצים הגדולה שהתפשטה היום (ראשון) בשכונת הר כנען בצפת. שישה צוותי כיבוי מוסיפים לפעול במקום ובשל הלהבות פינו כוחות המשטרה את הדיירים מ-20 בתים. כתוצאה מהשריפה שבעה בני אדם נפגעו קל משאיפת עשן, ובשלב זה לא ידוע על נפגעים נוספים או לכודים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו.

מדוברות המשטרה נמסר כי השריפה התפשטה כתוצאה מאש שפרצה באחד הבניינים בשכונה. קודם לכן דווח על לכודה במקום, אך במשטרה ביקשו להבהיר כי מדובר בשמועה בלבד. כוחות משטרה פועלים להרחיק סקרנים מהמקום וסגרו צירים כדי לאפשר לכוחות הכיבוי להמשיך עד לכיבוי מלא של הלהבות.

אישה נלכדה בשכונה (צילום: נאור כהן חדשות צבמ)
אישה נלכדה בשכונה | צילום: נאור כהן חדשות צבמ

"הגענו בכוחות גדולים של אמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ וכונני מד"א רכובים על אופנועים", סיפר מנהל מרחב ירדן במד"א אלי פרץ שהגיע למקום השריפה. "ראינו עשן סמיך בכל האזור ומספר בתים חד קןמתיים שאליהם התפשטה האש. יחד עם כוחות המשטרה והכיבוי נערכו לטיפול בנפגעים אנחנו מסייעים בביצוע סריקות אחר לכודים".

עוד המשיך פרץ כי "לשמחתנו בשלב זה לא ידוע על נפגעים קשה או לכודים, ועד כה החובשים והפראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ל-7 מבוגרים מהשכונה ששאפו עשן ומצבם קל. אנחנו עדיין ערוכים בכוחות גדולים ומקווים שבדקות הקרובות האירוע יסתיים ללא נפגעים נוספים. הסריקות עדיין נמשכות בדירות שעלו באש".

השריפה בבית אל (צילום: TPS)
השריפה בבית אל | צילום: TPS

בשעה 14:48 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירדן על שריפה בשטח פתוח סמוך לבנייני מגורים בצפת. חובשים ופרמדיקים של מד"א שהגיעו למקום עם אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ של מד"א העניקו טיפול רפואי לשני נפגעים משאיפת עשן במצב קל ופינו אותם לבית החולים זיו.

במקביל, שריפת קוצים פרצה בין חמת גדר למבוא חמה בדרום רמת הגולן. כרגע פועלים במקום 2 צוותי כיבוי מתחנת טבריה בסיוע 4 מטוסים. בשל השריפה כביש 98 נחסם לתנועה בשני הכיוונים ממבוא חמה עד חמת גדר, בעקבות שריפת קוצים. ציבור הנהגים מתבקש להימנע מלהגיע לצירים אלו ולבחור בדרכים חלופיות.

מוקדם יותר היום שריפת חורש פרצה סמוך ליישוב בית אל. האש התפשטה לכיוון הבתים ופונו דיירים מ-15 בתים, 3 אזרחים פונו לקבלת טיפול רפואי במצב קל. הושגה שליטה על האש, וכוחות המשטרה וכיבוי האש ממשיכים לפעול במקום. נסיבות השריפה נבדקות.