למתרחצים בחופי הים תחכה בקרוב הפתעה לא נעימה בימים הקרובים: פקחים מטעם העיריות השונות מאיימים בקנסות כבדים, אם ציליות השמש לא יקופלו. האם מדובר בטיפול לגיטימי במטרד חדש או בניסיון של העיריות לנפח את קופותיהן על חשבון המתרחצים שרק מנסים להגן על עצמם מהשמש?

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לדברי העיריות, אותן ציליות מתקפלות, שהפכו לפופולריות במיוחד בקיץ האחרון, משתלטות על החופים ומסכנות את האנשים שבאו לבלות בחוף הים. מנגד, המתרחצים מצדם לא מוכנים לוותר על אותן ציליות, שמאפשרות להם הגנה טובה יותר מהשמש הקופחת בהשוואה לאותם שמשיות מוכרות.

בעיריות שונות הסבירו כי אותן ציליות שנפרסות תופסות יותר מדי מקום בחופי הרחצה: כל אחד מארגן לו "זולה" קטנה על חשבונם של מתרחצים אחרים. לכן הוחלט במספר עיריות לצאת נגד התופעה ולשלוח לחופים פקחים כדי להיפטר מהלהיט החדש בחופים.

"יצא חוק חדש שאסור להגיע עם זה לים בגלל שזה פוצע המון ילדים ומצילים שעושים ריצות וכאלה", סיפר למצלמה הנסתרת פקח באחת העיריות שמאיימות בקנסות. "אם חס וחלילה קורה משהו והם רצים ונכנסים בחוטים, גם ילדים קטנים. קרו כבר מקרים שילדים שברו חלקים בגוף, רגליים, ידיים ואותו דבר מצילים - אז יצא חוק שאסור ומביאים דוח (של) 500 שקל".

"כנראה שיש בעיית מקום בגורדון וכנראה שבני אדם עושים ציליות גדולות וזוג שוכב ותופס את כל החוף ולאחרים אין מקום, אז יכול להיות שזאת בעיה", אמר ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי.

בינתיים, נאלצים המתרחצים לבחור בין האפשרות להיצלות בשמש לבין להשתמש בכל זאת בציליות ולקבל אזהרה לקנס של כמה מאות שקלים מהפקחים, ולא מעט מהם מחליטים להכניס את היד לכיס ולהיות בצל בכל זאת. "עכשיו שמעתי ולדעתי זה ביזיון מוחלט", אמר אחר המתרחצים שפתח צילייה בחוף. "זה נוח, זול, נותן לנו צל ואנחנו לא נשרפים, על מה הקנס?".