קשורה בתוך הים, המים מכסים אותה מכל עבר: מחזה לא שגרתי וקשה במיוחד התגלה לעיניו של אסף זרגריאן, שעסק השבוע בפעילות ספורטיבית על חוף הים, סמוך לג'סר א-זרקא. לתדהמתו, גילה אסף כלבה שנקשרה לעמוד בתוך המים שנותרה חסרת אונים ונבחה על מנת שמישהו יבוא לסייע לה ולחלץ אותה בזמן שהמים מכסים אותה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"ראיתי ראש מבצבץ מהמים, מרחוק זה היה נראה כמו צב ים אולי", סיפר בשיחה עם חדשות 2 Online. "ראיתי כלב מבוהל ונובח, קשור עם חבל. כנראה שהמטרה הייתה להטביע אותו כי אחרת לא ברור למה הוא נקשר בתוך המים".

בשלב הזה, החליט אסף לגשת אל הכלבה - ולנסות להתיר את הקשר, במטרה לשחרר אותה מן העמוד ולהוציאה מן המים. "היא הייתה לבדה והמים כיסו אותה. כל רגע שהגיע גל, הראש שלה היה מתחת למים. היא הייתה בסכנת טביעה".

הכלבה מחולצת מהחוף, השבוע (צילום: אגודת צער בעלי חיים בישראל)
הכלבה מחולצת מהחוף, השבוע | צילום: אגודת צער בעלי חיים בישראלאסף התיר את הקשר ושחרר את הכלבה, שרצה במהרה אל החוף. בשלב הזה, הבחין אסף בנער בן 13 ששהה בסמוך ששאל אותו לאן הוא לוקח את הכלבה ומה הוא עושה איתה. "שאלתי את הנער אם זו הכלבה שלו - והוא אמר שזו כלבה של אחד החברים שלו ושיש לה מלא קרציות".

"פשוט נדהמתי", סיפר אסף, "הם פשוט החליטו להכניס אותה למים, לסוג של מכונת כביסה בגלל הקרציות, אלא שבינתיים הכלבה הזו הייתה יכולה לטבוע ונראתה אומללה ומבולבלת".

"זו התעללות אכזרית, חייבים לגלות עירנות למקרים כאלה"

לאחר ששחרר את הכלבה, יצר אסף קשר עם אגודת צער בעלי חיים בישראל, ששלחה מחלץ לקחת את הכלבה למקום מבטחים. כיום הכלבה, שזכתה לשם סיה, מצויה בבית המחסה של האגודה בתל אביב וזוכה לטיפול אוהב ומסור.

הכלבה סיה לאחר שחולצה וטופלה (צילום: אגודת צער בעלי חיים בישראל)
הכלבה סיה לאחר שחולצה וטופלה | צילום: אגודת צער בעלי חיים בישראל"מדובר במקרה עצוב שהיה יכול להיגמר רע", מסר גדי ויטנר, דובר אגודת צער בעלי חיים בישראל. "ניצור קשר עם מחלקת החינוך של הכפר ונדווח להם על אודות ההתעללות הזו. בכוונתו לבקש לתאם איתם פעילויות חינוך להומניות בכפר ואף לארח את ילדי בית הספר בבית האגודה".

"אנו בטוחים כי המחלקה לחינוך להומניות של אגודת צער בעלי חיים בישראל היא אחד הכלים הנכונים למניעת צער מבעלי חיים והשקעה בחינוך בדור הצעיר תיצור עתיד עם הרבה פחות סבל לבעלי החיים. אנו מבקשים מהציבור לגלות ערנות למצוקות בעלי החיים בסביבתם ולדווח למוקד אגודת צער בעלי חיים בישראל בטל': 4553* או למחלקות הווטרינריות ביישוב ואף למשטרה". 

לפניות לכתב: morl@ch2news.tv