כ-60 מתפללות הגיעו הבוקר (ראשון) לרחבת הכותל המערבי בירושלים על מנת להשתתף בתפילת ראש חודש אלול עם נשות הכותל. ניסיונות הנשים להכניס ספר תורה למקום כשלו. במקביל נשים חרדיות ניסו להפריע לתפילת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

כניסתן של המתפללות למתחם הכותל נמנעה בטענה שהשופרות שהביאו עמן אסורים להכנסה. רק לאחר התערבותה של ענת הופמן, יו"ר נשות הכותל, ופנייה אישית שלה למפקד המרחב במשטרה אושר לנשים להיכנס יחד עם השופרות.

אירוע חריג נוסף נרשם כאשר לאחר שספר התורה שהביאו עמן הנשים הוחרם על ידי המשטרה. בתגובה ניסתה חברת הנהלת ארגון נשות הכותל להעביר ספר תורה מעזרת הגברים לעזרת הנשים, אך גם הניסיון הזה כשל כשהגברים במקום גירשו אותן משם תוך צעקות וקללות.

נשות הכותל (צילום: חדשות 2)
תקעו בשופר. נשות הכותל | צילום: חדשות 2

לבסוף, לאחר שהתחילו הנשים להתפלל החלו נשים חרדיות לנסות ולהפריע לתפילה. הן החלו מתופפות וצועקות ואף שרקו במשרוקיות. בסיום התפילה תקעו נשות הכותל בשופרות שהביאו.

ענת הופמן, יו"ר נשות הכותל אמרה לאחר התפילה: "המדיניות החדשה של המשטרה היא ששוטרים לא מתערבים באופן ישיר בהפרעה לסדר הציבורי בכותל. הזירה הופקדה בידי סדרנים וסדרניות מטעם הקרן למורשת הכותל עם הכשרה מוגבלת ומוטיבציה נמוכה, כמי שמקבלים את שכרם מרב הכותל. והתוצאות היו בהתאם. התפילה הופרעה לכל אורכה".

עו"ד אורלי ארז-לחובסקי, היועצת המשפטית של נשות הכותל: "ההפרעה המתמדת לתפילת נשות הכותל מהווה עבירה פלילית של הפרעה לחופש הפולחן, המחייבת את התערבות המשטרה והרחקת המפריעות. מההתנהלות של גורמי האכיפה, האחראים על הסדר הציבורי בכותל, היה ברור היום שיש אי הבנה לגבי החוק בעניין זה".