ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון אביגדור ליברמן והשר אורי אריאל ביקרו הבוקר (שישי) בבית משפחת אריאל בקריית ארבע, בו נרצחה אתמול הלל ז"ל בת ה-13 על ידי מחבל שפרץ לביתה ודקר אותה בשנתה. נתניהו והשרים ניחמו את בני המשפחה האבלים.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

רה"מ נתניהו שוחח עם ההורים ובני המשפחה ואמר להם כי "אנחנו נחזק פה. חוץ מהלחימה, נחזק. אשב עם שר הביטחון ונחליט כיצד לחזק את היישוב".

בתום הביקור סיפר נתניהו כי נכנס לחדרה של הלל, בו נרצחה במיטתה בזמן שישנה. "לראות את החדר של הלל, לראות את כתמי הדם שם ליד מיטתה וספרים ובגדים של ילדה קטנה, זה מזעזע", אמר.

נתניהו יחד עם בני המשפחה (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)
נתניהו יחד עם בני המשפחה | צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

"זה מזכיר לנו שוב מול מי ומול מה אנחנו עומדים", הוסיף נתניהו. "הם רוצים לעקור נטוע ואנחנו נעמיק את השורשים. הם לא יוציאו אותנו מכאן התרשמתי מהמשפחה המופלאה הזאת, הם לא ישברו את רוחה וגם לא את רוחנו. אנחנו נעמיק שורשים".

בתוך כך, בשעות הלילה ביצעו כוחות צה"ל והמינהל האזרחי מיפוי הנדסי של בית המחבל שרצח את הנערה הלל יפה אריאל אתמול בקריית ארבע ופצע אזרח נוסף באורח קשה. הכוחות בחנו את ביתו של המחבל, מוחמד טראירה בכפר בני נעים הסמוך לחברון.

רה"מ בבית המשפחה, היום (צילום: הצלה יו"ש)
רה"מ בבית המשפחה, היום | צילום: הצלה יו"ש

מחקירת האירוע עולה כי המחבל, מוחמד טראירה, בן 17 מבני נעים, הצליח לחדור לבניין שבקצה שכונת גבעת החרסינה, פרץ לאחד הבתים - ודקר את הנערה בזמן ששהתה בחדר השינה.

באותו הזמן, פרצו חברי כיתת הכוננות של היישוב אל הבניין במטרה לעצור את המחבל. הם ירו וחיסלו אותו, ובמהלך האירוע נפגע אחד מהם, כבן 30, שסובל מפצעי ירי.

ניחם את המשפחה. נתניהו (צילום: הצלה יו"ש)
ניחם את המשפחה. נתניהו | צילום: הצלה יו"ש

חובשים ופרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום העניקו לנערה טיפול רפואי תוך כדי פינוי לבית החולים שערי צדק בירושלים - אלא, שכאמור, מותה נקבע כעבור זמן קצר. הפצוע הנוסף, במצב קשה, פונה לבית החולים הדסה עין כרם כשהוא סובל מפצעי ירי בפלג גופו העליון והתחתון.

הלל ז"ל ומשפחתה בהר הבית (צילום: באדיבות המשפחה)
הלל יחד עם משפחתה | צילום: באדיבות המשפחה
ביתה של משפחת אריאל בקריית ארבע (צילום: TPS)
בית משפחת אריאל, אתמול | צילום: TPS