נחשף: כמה 'ישראל' יש בישראל? (צילום: חדשות 2)
אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

לחוב הזה המשפחה לא ציפתה: א' (שמה שמור במערכת), צעירה ואם לילד בן 3, איבדה לפני מספר חודשים את תעודת הזהות, רשיון הנהיגה וכרטיס האשראי. מאז היא הוציאה את התעודות מחדש וכמובן ביטלה את הכרטיס, אך מתברר שהאיש שמצא את התעודות החליט "לעבוד" על חברה סלולרית באמצעות תעודת הזהות - ולסבך את א' ומשפחתה בחוב עצום.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

איך זה קרה? הוריה של א' סיפרו לחדשות 2 Online כי האיש, שזהותו ככל הנראה ידועה למשטרה, החליף את תמונתה של א' בתמונתו. הוא גם שינה את שנת הלידה ל-1978, ובכך התחזה לאדם מבוגר בהרבה מ-א'. גם את השם בתעודת הזהות הוא שינה לבנה של א', שליו בן ה-3.

בן ה-3 הפך לבן 38
בן ה-3 הפך לבן 38 | צילום:

עם התעודה המזויפת העבריין ניגש לחברת הסלולרי "פרטנר", ממנה רכש מכשירים סלולריים ותכניות באלפי שקלים. את החיובים רשם החשוד על חשבון חיסכון שקיים על שמו של שליו בן ה-3, חשבון אותו לא ניתן לחייב, ועל כן קיבלה בשבוע שעבר משפחתה של א' טלפון מהוצאה לפועל, שעדכנה אותם כי קיים חוב של 15 אלף שקלים בגין החוזה עם פרטנר.

לאחר בירור קל הגיעה המשפחה למסקנה שנפלו קורבן להונאה: בחברת פרטנר סיפקו להם את צילום תעודת הזהות, שחשף את התרמית. "הבנתי שהפרצוף – שיער לבן והכל – לא מתאים לפרטים", סיפרה אביה של א'.

במשפחה תהו כיצד העסקה אושרה למרות הזיוף בתעודת הזהות והפרטים שאינם תואמים: בחברת פרטנר הודיעו למשפחה כי יבטלו את החוב ויורו להוצאה לפועל לבטל את ההליך נגד המשפחה. החוב אכן בוטל תוך יממה מהגשת התלונה ובחברה עודדו את בני המשפחה להגיש תלונה למשטרה. "הוא השתמש בפרטים של המשפחה שלנו, זה מרתיח - לשמחתנו מחקו את החוב", אמרו ההורים, שהגישו בשבוע שעבר תלונה בנושא.

הספח של התעודה שזויפה
הספח של התעודה שזויפה | צילום:

לדברי ההורים, אחת השוטרות בתחנת המשטרה סיפרה להם כי האדם שתמונתו מופיעה בתעודה מוכר לה: "היא סיפרה לנו על שלושה מקרים אחרים של צעירים וצעירים שנפלו קורבן למעשים שלו - הוא לוקח את תעודת הזהות ומוריד את הפרטים".

בני משפחתה של א' קוראים לכל מי שנפגע באותה שיטה לפנות למשטרה: "אסור שיפגע באחרים". כמו כן מבקשים הוריה למנוע את יציאתו של האדם לחו"ל.

מחברת פרטנר נמסר בתגובה: "לחברה יש נהלים ברורים בכל הנוגע לאופן זיהוי לקוח ואימות פרטים. במקרים בהם הבקרה לא צולחת במניעת הונאה, אנחנו לוקחים אחריות ופועלים על מנת לוודא כי הלקוח או בעל הזהות שנגנבה לא ייפגעו בתהליך, כפי שנעשה במקרה זה". מהמשטרה נמסר בתגובה כי התיק בבדיקה.

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 Online. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.