"מדהים לשמוע את ההמנון". אבו גוש | צילום: רויטרס

ממלכת ירדן השיגה הישג היסטורי, עם הקשר מקומי: לפנות בוקר התקיים קרב הגמר בטאקוונדו בקטגוריה של עד 68 קילוגרמים, ובו ניצח לוחם ירדני צעיר כבן 20 את יריבו הרוסי. בכך, השיג אחמד אבו גוש, שחלק ממשפחתו מתגורר עדיין ביישוב שליד ירושלים, את המדליה האולימפית הראשונה בהיסטוריה של הממלכה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

אבו גוש, שהגיע לתחרות מדורג במקום העשירי, לא נחשב כמועמד למדליה בריו, אך הוא הצליח לנצח את יריבו בתוצאה 10-6 את הרוסי אלכסיי דניסנקו, שזכה במשחקים האולימפיים בלונדון ב-2012 במדליית הארד. עד לשלב הגמר הצליח אבו גוש לנצח, בין שאר יריביו, גם את מי שזכה פעמיים באליפות האולם, לי דאה-הון וגם את מחזיק מדליית הזהב מלונדון ג'ואל גונזלס.

"זו תחושה מדהימה לזכות במדליה הראשונה בהיסטוריה", אמר אבו גוש אחרי הקרב. "זה מדהים גם לשמוע את ההמנון הלאומי מתנגן בריו, לעיני כל העולם".

במועצת אבו גוש שמחו מאד לשמוע על ההישג הנדיר של בן המשפחה. "הוא הביא כבוד גדול למשפחה, להורים שלו, לעצמו, וזה מאד משמח", אמר ראש המועצה, עיסא ג'אבר. "אנחנו מקווים גם שמישהו באבו גוש כן ישיג הישג דומה".

ממלכת ירדן השתתפה לראשונה במשחקים האולימפיים בשנת 1980 במוסקבה, ומעולם לא שלחה יותר מעשרה ספורטאים במשלחת שלה. בברזיל משתתפים השנה שמונה ספורטאים, ואבו גוש ביניהם.