"לא אשלם למדינה שמפלה אותי". אילוסטרציה (צילום: ferwulf \123FR, חדשות)
סיפור אהבה. אילוסטרציה | צילום: ferwulf \123FR, חדשות

ירושלים של זהב, של הכותל, של מחנה יהודה וכן, גם של פיגועים. אבל ירושלים של אהבה?! מפה אינטרנטית שהשיקה עיריית ירושלים מאפשרת לגולשים למפות את המקומות שבהם התחילו או התפתחו סיפורי האהבה שלהם ולשתף אותם עם אחרים. סיפורים שהחלו בספסל נידח במרכז העיר, ליד עמוד תאורה, בבית קפה או בגינה ציבורית. היעד: עד יום האהבה שחל ב-17 באוגוסט תתמלא המפה בסיפורים אישיים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"זה היה בשנה ב', ולמרות שזה היה בסמסטר הראשון, בכאילו חורף ירושלמי, היה חם ונוראי במעבדה", שיתף אחד הגולשים בסיפור שמוקם בקמפוס גבעת רם של האוניברסיטה העברית. "באמצע הלחץ בניסוי מישהי פנתה אליי כדי לקחת ממני תמיסה. ברגע שהסתכלתי לה בעיניים העולם עצר. אחרי תקופה באה הנשיקה הראשונה. לצערי הקשר נקטע בסוף התואר, אבל לא אשכח את התחושה שהייתה לי".

נשיקה חופשית בין שני בנים

גולשת אחרת שיתפה בסיפור שלא היה מבייש סרט רומנטי הוליוודי. "דיברנו באנגלית למרות ששנינו ממש ישראלים", כתבה. "הוא אמר 'have you ever been a spy? ' ואז אמר לי לחכות לו מול המלון בשמלה. כנראה שהתאהבתי בו כבר מאותו הרגע. כשהוא הזמין לי את הקוקטייל השני אמרתי לו שאני נוהגת, אז הוא אמר שיש עוד הרבה זמן עד שאצטרך לחזור הביתה. אולי התאהבתי בו שם. אמרתי לו שאני לא הולכת להתאהב בו, ובכל זאת לקחתי אותו לגן הנסתר של מוזיאון יהדות צפון אפריקה. אולי אז התאהבתי".

על מפת האהבה של העיר שבה צעד רק לפני כשבוע מצעד הגאווה משתפים גם בני זוג חד מיניים בסיפוריהם. "מי היה מאמין שנשיקה ראשונה בין שני בנים יכולה להיות כל כך חופשית ובמקום כל כך ציבורי?", כתב גולש. "ישבנו לדבר בגינה שבין המרכז המסחרי למתנ"ס. ממילה למילה הבנו שזה הדדי, אז בלי לחשוב הרבה – נשיקה ראשונה. אולי היו כמה שנעצו עיניים, אבל כעבור 20 שנה אני רק זוכר את העיניים שלו באור הכל כך ייחודי לגבעה הצרפתית, את ריח המאפים הטריים מהסופר ליד ואת העובדה שלא שמעתי כלום כי פעימות הלב שלי היו כל כך חזקות".

מפת האהבה של ירושלים (צילום: מתוך אתר עיריית י-ם)
מפת האהבה של ירושלים | צילום: מתוך אתר עיריית י-ם

נמרוד התחייב

גולשת שכינתה עצמה "אשתו של אדיר" סיפרה על היכרות ראשונה של זוג דתי שמוקם באזור שכונת גאולה החרדית. "אני וחבר שלי דתיים ולכן שמרנו נגיעה", סיפרה. "פה הרגשתי בפעם הראשונה שאני חייבת פשוט לחבק אותו. כיום אנחנו נשואים ואני מחבקת אותו כל יום".

הנוף הייחודי של ירושלים, מתברר, בהחלט מוסיף לחיי האהבה. "הוא החליט לקפוץ לבקר אותי בירושלים ולהראות לי פינות סתרים מגניבות", מספר עמית. "הוא לקח אותי לגג ברובע היהודי עם תצפית מדהימה על כל העיר. ישבנו וקשקשנו במשך שעות, כשכל העיר פרושה לרגלינו, עד שבסוף התנשקנו".

דורין ונמרוד שיתפו בהחלטה שלהם להינשא – החלטה שהתקבלה בבירה. "נמרוד החליט שהגיע הזמן להפסיק להתפרפר ולהתחיל להתחייב", כתבו. "אין מקום טוב יותר להתחייבויות נצחיות מאשר ירושלים. צמד האוהבים טיפסו למגדל ימק"א כדי לצפות על העיר בתמימות. או אז שלף נמרוד את הטבעת ודורין ההמומה בהתה בו במבט מזוגג דקות ארוכות לפני שהסכימה להצעה. אנחנו מתחתנים בספטמבר בירושלים".
 
עיריית ירושלים מזמינה גם אתכם לחלוק סיפורים, גם בעילום שם. "יש לנו חמישה חושים – אז תשתמשו בהם", נכתב באתר. "מה הרחתם, מה שמעתם, מה הרגשתם? תנו גם לנו להרגיש את הרגע". יש לכם 500 מילים כדי לתאר את הרגע הירושלמי הרומנטי שלא תשכחו.