"החזירו את אורון". משפחת שאול (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
זהבה והרצל שאול | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

אחרי שביום ראשון האחרון מחו בני משפחת שאול במעבר כרם שלום ובנמל אשדוד נגד הכנסת ציוד הומניטרי לרצועת עזה במסגרת הסכם הפיוס עם טורקיה, אמש (רביעי) פנו זהבה והרצל שאול לנציבת שב"ס, לשר ארדן ולחברי הצוות בראשות ראש הממשלה, בדרישה לביטול הטבות הניתנות לאסירי החמאס בבתי הכלא בישראל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"נדהמנו לגלות כי החלטת לאשר מתן שלל הטבות ל-3,500 אסירים מארגון החמאס הכלואים בבתי הסוהר בישראל", כתבו ההורים לנציבה, רב גונדר עפרה קלינגר. "זאת, לרבות הגדלת תקציב הקנטינה ב-200 שקלים, פתיחת ערוצי ספורט לצפייה בשידורי טורניר היורו 2016, והוספת ביצים רכות בארוחות".

"בלתי מתקבל על הדעת שאסירי החמאס ייהנו מתנאים מפליגים ויזכו לשלל הטבות נוספות, בעוד שהארגון מסרב להשיב את בננו אורון וסגן הדר גולדין, שנפלו בשבי במבצע 'צוק איתן'", המשיכו ההורים. "להזכירך, רק בישיבת הקבינט בשבוע שעבר הודיע ראש הממשלה על הקמת ועדה שתפקידה ליצור מנופי לחץ על החמאס לצורך השבת השבויים. לאור כל זאת, אנו מצפים שתפעלי לביטול החלטתך למתן ההטבות לאלתר".

3 שנים לנפילתו. אורון שאול ז"ל
אורון שאול ז"ל | צילום:

"לא נעשה מספיק כדי להחזיר את הבנים"

לאחר שהודיעו כי בכוונתם להחריף את המאבק בשל החתימה על הסכם הפיוס עם טורקיה, משפחתו של אורון שאול ז"ל הגיעה ביום ראשון למעבר כרם שלום בצעד מחאה. המשפחה חסמה את המעבר לכניסת משאיות לעזה כחלק ממלחמתם להחזרת גופתו של אורון מידי חמאס. "נותנים להם כל כך הרבה, משאיות נכנסות לעזה ולא יחזירו את הבן שלי", אמרה אימו של שאול, זהבה. "לא יקרה דבר כזה ולכן אנחנו כאן, מנסים לעצור את המשאיות בגופנו כדי שיידעו שלא ניתן שזה יימשך כך. ממשלת ישראל צריכה להבין את זה - היא שלחה את הבן שלי לצוק איתן ומחובתה להחזירו אלינו. לא נעשה מספיק כדי להחזיר את הבנים".

"אנחנו לא נגד ההסכם עם טורקיה אבל זה הסכם גרוע למשפחות, שלא מוזכר בו החזרת הבנים, זה פרס לחמאס והפסד לישראל", אמר האב, הרצל שאול. "הם מקבלים כל יום משאיות ואנחנו לא מקבלים כלום. רה"מ קיבל שנתיים של שקט, עם אין ספור הבטחות שהוא ידאג להחזיר את הבנים. חתמת על הסכם עם טורקיה ושום סעיף לא מופיע שם".