מבצע החילוץ של החתול הקטן מהבור - באמצעות שואב אבק: חתולי הרחוב הרבים בישראל נקלעים לא אחת למקומות מהם קשה להם לצאת כמו צמרת גבוהה של עץ או חלקה התחתון של מכונית בחניה - אלא שלמקרה הזה, תושבי שכונה שקטה בעיר חולון בהחלט לא ציפו.

עדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

גור חתולים קטן נפל אתמול (ראשון) לתוך בור צר ועמוק שנקדח בשכונה ושנועד לשמש להעברת כבלי תקשורת. השכנים שמעו את היללות של גור החתולים שנתקע בבור - ולא יכול היה לצאת ממנו, ותהו כיצד ניתן לחלץ את גור החתולים הקטן מהמצוקה אליה נקלע.

הבור אליו נפל החתול
הבור אליו נפל החתול | צילום: מיזם 100"ראיתי עד כמה החתול חסר אונים והייתי נחוש לא לוותר ולעשות הכל כדי להוציא אותו משם", סיפר אריאל ויינטראוב, תושב חולון שיצר מיד קשר עם המוקד העירוני - וגייס לצורך המשימה מצלמה מיוחדת שניתן להחדיר אל הבור, על מנת לראות היכן בדיוק נמצא החתול.

למקום הוזעק אלי מתתיהו, מפקח המועסק בעירייה, לצורך סיוע במלאכת החילוץ המורכבת שכללה את המצלמה - ועוד אמצעי מקורי במיוחד: שואב אבק. מתתיהו הדליק את המכשיר, שכאמור משמש לניקוי אבק משטיחים, לצורך חילוץ החתול המיילל מתוך הבור.

המצלמה תיעדה את הגור בתוך הבור
המצלמה תיעדה את הגור בתוך הבור | צילום: מיזם 100לאחר מספר שעות שבהן שהה החתול בבור, הצינור של שואב האבק הוכנס אל הבור יחד עם המצלמה המיוחדת - ובעדינות המתבקשת, הצליח מתתיהו לחלצו מן הבור - מה שגרם להתרגשות גדולה ולסיפוק רב.

החתול והצוות לאחר שחולץ
החתול והצוות לאחר שחולץ | צילום: מיזם 100"המקרה הזה ריגש אותנו במיוחד", סיפר שלומי צ'צ'קס, העומד בראש מיזם 100 למניעת התעללות בבעלי חיים. "שיתוף פעולה של גורמי האכיפה למען רווחת בעלי החיים בישראל הוביל לחילוץ המרגש הזה. במסגרת המיזם שלנו, הקמנו מדור מיוחד בשם "יצאת צדיק", שבו תושבים מדווחים לנו על פעילותם הטובה והמהירה של גורמי האכיפה כמו במקרה הזה - והם זוכים בתמורה לתעודת הוקרה על פעילותם".

תעודת ההוקרה למחלץ
תעודת ההוקרה למחלץ | צילום: מיזם 100