לפני מספר חודשים הגישו הוריו של ילד בן 7, תלמיד בכתה א', תלונה למשטרה לאחר שעל פי החשד קשרה אותו מורתו לסולם עץ באולם הספורט לאחר שסירב לשבת על הרצפה.לאחר הגשת התלונה נפתחה חקירה, אך מספר חודשים לאחר מכן נסגר התיק מחוסר ראיות והמורה צפויה לחזור ללמד בבית הספר. כעת יוצאים הורי התלמיד למאבק למנוע את חזרתה ללמד את בנם, והגישו בקשה לפרקליטות לפתוח מחדש את התיק.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

לפני כשנה קיבלה אמו של התלמיד בבית ספר יסודי במרכז הארץ טלפון מאמא אחרת בכיתה, ששמעה מבנה אודות המקרה החריג. התיאור שהגיע להורים העלה את החשד כי המורה קשרה את בנם לסולמות העץ המקובעים לקיר באולם הספורט באמצעות חבל כי סירב לשבת על המרצפות בטור כמו שאר התלמידים. עוד עלה מתיאור המקרה כי המעשה גרר לעג וצחוק בקרב התלמידים האחרים.

ההורים המודאגים יצרו קשר עם בית הספר ועוד באותו היום שוחחה המורה החשודה עם אביו של הילד וסיפרה לו כי היה זה שיעור קפיצה בחבל וידיו של בנו הסתבכו ונקשרו, גרסה שהתבררה כשקרית. כשלושה שבועות לאחר מכן זומן התלמיד לתת עדות בפני חוקרת ילדים. לטענת הוריו, מאז, הם לא קיבלו דיווח אודות הטיפול באירוע ורק לאחר פנייה למנהלת בית הספר קיבלו הודעה כי התיק נסגר. לאחר פניית חדשות 2 Online, הודיעה פרקליטות מחוז מרכז למשפחה כי תיק החקירה יוחזר למשטרת ישראל להשלמת חקירה.

"השפלה עצומה"

"אני פשוט מנסה להבין איך מורה קושרת ילד ואף אחד מהצוות החינוכי לא יודע מזה", אמר אביו של התלמיד לחדשות 2 online. "כיתה שלמה ראתה את זה, הילדים דיברו על זה בהפסקות ושוחחו עם הוריהם, לא יכול להיות שדבר כזה עובר בשקט. יומיים לאחר שנודע לנו היינו בבית ספר והוא הראה לי איפה ואיך היא קשרה אותו. זה היה עם חבל עבה, כשידיו לצדדים - כמו שבוי. הוא ילד ביישן ושקט, אין שום סיבה שמישהו יעשה לו דבר כזה".

"הוא אולי פטפט עם חבר, גם יכול להיות שהיא העירה לו - אבל לקשור אותו? זו השפלה עצומה והוא בהתחלה לא סיפר לנו על זה מכיוון שהרגיש שהוא אשם בסיטואציה", הוסיף האב. "אני לא יכול לדמיין את המורה הזו ממשיכה ללמד בבית ספר, בטח לא את הבן שלי, אבל לא הייתי רוצה לראות אותה גם במקומות אחרים".

אין תמונה
עו"ד מעיין חיימוביץ'

על פי הוריו של התלמיד מאז האירוע חלה התדרדרות במצבו של בנם והוא חושש כי יאלץ להתמודד עם שיעורים במחיצתה של המורה. "המאבק לפתיחת התיק מחדש הוא לא רק מאבק משפטי הוא מאבק ערכי ומוסרי", הסבירה עו"ד מעיין חיימוביץ' שמייצגת את התלמיד. "לא יתכן שלמערכת החינוך תסתנן מורה שדוגלת בשיטות ענישה שמאפיינות משטרים חשוכים במדינות רחוקות, אין לי ספק כי בית המשפט יעשה צדק ויגמול לה באופן שאינו משתמע לשני פנים על הדרך האלימה, הטראומה והשיימינג הנוראי שיצרה אצל מרשי".

מפרקליטות מחוז מרכז נמסר בתגובה: "הערר נמצא בבחינה וטרם התקבלה בו החלטה".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "האירוע נחקר על ידי משטרת ישראל, המורה הכחישה את הטענות כלפיה ובספטמבר 2015 נסגר התיק מחוסר ראיות. המשרד ייבחן את אופן חזרתה למקום העבודה".