ראש המכינה הקדם-צבאית בעלי, הרב יגאל לוינשטיין, בעוד התבטאויות מעוררות סערה: הרב, שנאם בכנס "ציון וירושלים", תועד במהלך דבריו. בדבריו הוא התייחס לזרם הרפורמי ביהדות וסיפר על אחת משיחותיו עם קצין חינוך ראשי ועל התפטרותו מאחת הוועדות שבראשן עמד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"אמרתי שיש דברים שהם קו אדום ואני לא מוכן לדון בהם", הוא סיפר לקהל. "אמרתי: 'הזרם הרפורמי הוא לא זרם ביהדות'. (קצין חינוך ראשי) אמר לי 'למה'? אמרתי: 'זה זרם בנצרות. היו הרבה זרמים שהתחילו בתוך היהדות ועזבו את היהדות והפכו לזרמים אחרים'".

לאחר דבריו הקשים על קהילת הלהט"ב, שאת חבריה כינה "סוטים" - הוסיף הרב בנאומו ואמר כי "בזמני, 'סוטים' זו הייתה שריטה. גועל נפש. היינו חילונים אבל היינו נורמלים[...]. השינוי התרבותי זו זליגה מהמערב אלינו למזרח. לצערי הרב, כל מי שלא גדל בבית המדרש ואין לו מסורת - ההשפעה המערבית נהיית רדיקלית מאוד לכל מי שחשוף לערכים האלו".

הרב לוינשטיין לא כיוון את האש רק כלפי הומוסקסואלים ויהודים רפורמים. "נלקחים קורסיסטים בבה"ד 1 להצגות תיאטרון ב'הבימה', 'קאמרי', בהם יש ערכים הכי חמורים שאפשר בכלל להעלות על דעתנו בנושא חינוך ללחימה לצדקת הדרך", טען הרב.

"ערכים של תבוסתנות, הריסת מיתוסים ומה שנקרא ככותרת כקצפת כל ההרס הזה גם יש מה שנקרא פריצות", הוא טען. "פעמיים כבר העידו בפנינו שהצגות אחד מהם זה 'גורודיש', שחקנית מופיעה באופן לא צנוע, בלשון המעטה, על הבמה". 

על הקהילה הגאה: "סוטים שאיבדו את הנורמליות של החיים"

בסרטון שפורסם כבר בסוף השבוע האחרון, תועד הרב יגאל לוינשטיין כשהוא מכנה את חברי הקהילה הגאה "סוטים" ומותח ביקורת על שילובם בצה"ל. "במסגרת הפלורליזם מחנכים את החיילים ואת הקצינים ליחס למה שהוא קרא להם 'גאים' אני לא מעיז לקרוא לזה כך... 'סוטים' אני קורא להם", הוא פתח את הדיון בנושא.

"יש פה תנועה מטורפת שפשוט אנשים איבדו את הנורמליות של החיים", הוסיף לוינשטיין, "והקבוצה הזאת מטריפה מדינה והיא נכנסה לצבא בכל הכוח ואיש לא מעז לפתוח את הפה לצפצף".

"בבה"ד 1, יש הרצאות של 'סוטים', אנחנו לפני שנה הצלחנו להפסיק עם זה, אמרנו שזאת פגיעה בזכויות הפרט של הדתיים", הוא טען. "אבל הנושא לא יורד מסדר היום, היו גם סרטים סביב העניין, היו חיילים שיצאו מהסרטים שהציגו את אורחות חייהם של 'הסוטים' ונשפטו".

עוד בנאומו תקף הרב את הצבא שלא נוקט עמדה פוליטית: "קורס פו"ם, לקצינים הבכירים של צה"ל, מוצגות שתי עמדות: מגיע מרצה פלסטיני, פלסטיני! לצה"ל ומרצה את העמדה הפלסטינית, לעומתו את מי מביאים? כמובן, מתנחל שיציג את העמדה של הצד השני", הוא הסביר. "ומי אתם הצבא? הצבא הוא מהאו"ם".

בהמשך, תקף את הקו החינוכי במסעות הצבא לפולין "עדים במדים". "הנוסעים לפולין מקבלים בהכנה ספר שנקרא 'אנשים רגילים', ספר שמתאר איך גייסו אזרחים רגילים נורמטיביים בגרמניה לשורות האס.אס. ורצחו יהודים", הוא תיאר. "העולה מן הספר: גם אדם נורמלי יכול להפוך להיות חיית טרף וכדי שלא יקרה לנו לצה"ל התופעה הזאת אנחנו עוברים עכשיו באושוויץ סדרת חינוך שבשטחים הכבושים לא נהפוך להיות נאצים".