פשקוויל נגד מצעד הגאווה
צילום:

אחרי הדברים החריפים שהושמעו נגד הקהילה הגאה בשבוע האחרון מצד רבנים – מגיעים הפשקווילים שנתלו ברחובות ירושלים ובסמוך לבתי הכנסת בשכונות החרדיות, המכנים את מצעד הגאווה "תועבה", ואת אנשי הקהילה הגאה "רשעי עולם המבקשים לעקור את היהדות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הכותרת המתנוססת בראש הפשקוויל היא "נחלתי שמתם לתועבה", ומתחתיה נכתב: "מנאצי ה' ומחרפיו זוממים לערוך ביום חמישי את מצעד התועבה כאירוע בינלאומי ענק בחוצות ירושלים, לסאב ולחלל את עיר הקודש, וזאת בתמיכת העירייה ומימון השלטונות".

בפשקוויל מתבקש הציבור החרדי להגיע לכנס "מחאה וזעקה אדיר ומעמד תשובה", בהשתתפות גדולי התורה וחשובי הרבנים. במסגרת הכנס, נכתב בפשקוויל, "נביע במחאתנו את זעקת ליבנו על חילול שמו הגדול ותורתו בידי רשעי עולם המבקשים לעקור את היהדות".

היערכות שיא. המצעד בשנה שעברה (צילום: פלאש 90 / יונתן סינדל)
מצעד הגאווה בירושלים לפני שנה | צילום: פלאש 90 / יונתן סינדל

"בימים אלו אנו עדים לגל הסתה חמור נגד הקהילה הלהט"בית בישראל בכלל ובירושלים בפרט", אמרה מנכ"לית הבית הפתוח לגאווה וסובלנות בירושלים שרה קלה מאיר. "מסיתים רבים מנסים להביא לביטול מצעד הגאווה בירושלים שיתקיים ביום חמישי הקרוב. רק ביום ראשון נפגשנו עם נשיא המדינה שהביע צער גדול על דבריהם של הרבנים, המנהיגים ואנשי רוח וקרא להם להפסיק הסתה זו".

מאיר אף הוסיפה בדבריה כי "החברה הישראלית צריכה להוקיע מתוכה קריאות המסיתות לאלימות, גזענות ושנאה. אנו קוראים לכל מי שדוגל בערכי השוויון והסובלנות לצעוד יחד אתנו. וזה חשוב יותר מתמיד".

פשקוויל נגד מצעד הגאווה
צילום:

בסוף הדברים מביא הפשקוויל ציטוט מתוך "קריאת קודש למחאה גדולה שיצאה בשנת תשס"ז", עליה חתום בין היתר הרב אלישיב ז"ל והרב עובדיה יוסף ז"ל. שם נכתב כי "שמועה שמענו ותרגז הארץ מקול המון רשעים אשר זוממים לטמא את ירושלים עיר הקודש פלטרין של מלך בתועבה וכיעור מהגרועים שבאומות העולם, אוי לאוזניים שכך שומעות ואוי לנו שכך עלתה בימינו, וכבר הזהירה התורה על חומר התוצאות".

באותה קריאה גם התבקשו התושבים החרדים המתגוררים בירושלים "למחות נגד התועבה בכל מקום ובפרט בירושלים". בסופה אף אזהרה מפורשת: "ארץ ישראל תקיא את הנמנעים מלמחות על התועבות כמו את החוטאים עצמם".