תביא מדליה? מעין דוידוביץ' (צילום: רויטרס)
תביא מדליה? מעין דוידוביץ' | צילום: רויטרס

אין מדליה ישראלית שלישית בריו: הערב (ראשון) הגולשת מעין דוידוביץ' הייתה יכולה לזכות במדליה בשיוט המכריע - אך סיימה רק במקום התשיעי במקצה, מקום אחד לפני אחרון, לאחר פתיחה חזקה. בסיום דורגה דוידוביץ' בת ה-28 במקום השביעי סך הכל. לאחר השיוט אמרו אחיה והוריה לערוץ הספורט: "אנחנו גאים בה בכל תוצאה, אנחנו יודעים שהיא מאוד רצתה להביא מדליה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני מבואסת, הרגשתי טוב בהתחלה", אמרה דוידוביץ' לאחר התחרות. "רציתי לעזוב את ריו בהרגשה יותר טובה – מקווה שבמשחקים האולימפיים בטוקיו אני אגיע רחוק יותר", הוסיפה. במדליית הזהב זכתה שרלין פיקון הצרפתית, שהחלה את היום עם אותו מספר נקודות כמו דוידוביץ'. במדליית הכסף זכתה פיינה צ'ן הסינית ואת הארד קטפה סטפנייה אלפוטינה הרוסיה.

דוידוביץ' פתחה את שיוט המדליות סמוך לשעה 21:35 כשהיא מדורגת חמישית: בתחילה היא דורגה במקום הרביעי לאחר המצוף הראשון, עם תוצאה של 6:47. הרוח נחלשה לקראת המצוף השני, והמארגנים הודיעו על קיצור המסלול. למצוף השני הגיעה דוידוביץ' במקום השישי עם זמן של 12:43, ואיבדה זמן כשהתנגשה במצוף.

למצוף השלישי הגיעה במקום השביעי, עם תוצאה של 18:05 - שדירגה אותה באופן זמני במקום החמישי. לאחר מכן נחלשה והגיעה למצוף הרביעי בתוצאה של 22:41: את שיוט המדליות סיימה בזמן של 24:46.

הוריה אמרו לאחר התחרות: "היא עשתה עבודה טובה, היא יודעת גם להפסיד - היא בטח תתחיל לחשוב על אולימפיאדת טוקיו 2020". מספר הנקודות של דוידוביץ' לפני פתיחת שיוט המדליות היה זהה לזה של שתי הגולשות שמקדימות אותה, ואם הייתה מנצחת הייתה מבטיחה לעצמה מדליה.

דוידוביץ' בת ה-28 מהרצליה היא גולשת ותיקה, שייצגה את ישראל באולימפיאדת בייג'ין (2008) והגיעה למקום העשירי. דוידוביץ' לא ייצגה את ישראל במשחקים האולימפיים בלונדון 2012, כאשר לי קורזיץ גברה עלה. כמו כן יש לה ברזומה הישגים מעולים כגון שתי מדליות ארד באליפויות עולם ומדלית כסף אחת באליפות אירופה ב-2012.

חנה קנייזבה מיננקו באולימפאדית ריו 2016 (צילום: רויטרס)
תתמודד בגמר הקפיצה המשולשת | צילום: רויטרס

האם קנייזבה-מיננקו תשיג מדליה נוספת?

שעות לאחר סיום שיוט המדליות, הישראלים שיחזיקו מעמד ערים יישאו את עיניהם לעבר אצטדיון האתלטיקה, שם תתמודד לפנות בוקר חנה קנייזבה מיננקו בגמר הקפיצה המשולשת. מיננקו העפילה לגמר בקפיצה השלישית שלה, לאחר שפסלה בשני הניסיונות הראשונים. היא קפצה למרחק 14.20 מטר והעפילה לגמר מהמקום ה-8. עוד קודם לכן יתמודד דמיטרי קרויטר במוקדמות הקפיצה לגובה.

לפנות ערב סיימה האצנית הישראלית מאור טיורי (26) במקום ה-90 מתוך 157 רצות במרתון, עם תוצאה של 2:47:27 שעות. לונה צ'מטאי קורלימה (27) פרשה אחרי 38 ק"מ ולא סיימה את התחרות. מי שניצחה במרתון היא הקנייתית ג'מימה סומגונג עם תוצאה של 2:24:04 שעות.

הישראליות אנסטסיה גלושקוב-לוונטל וג'ניה טטלבאום סיימו את יום המוקדמות הראשון במקום ה-21, לאחר שקיבלו ניקוד של 78.9000. עבור רמת הביצוע - 30% מהציון - קיבלו 23.2000 נקודות. עבור ההתרשמות האמנותית - 40% מהציון - קיבלו 31.6000 מהשופטים. עבור רמת הקושי קיבלו 24.1000 מצוות השופטים. מחר ייערך שלב התרגיל הטכני, בו ייקבעו 12 העולות לגמר (מתוך 24 צמדים).

קודם לכן הודח רשמית מישה זילברמן תחרות הבדמינגטון בריו: זילברמן, שניצח קרב אחד והפסיד קרב אחד, סיים במקום ה-14 מתוך 46 מתחרים - כאשר 13 בלבד עלו לשלב הבא.