כבר יממה שלמה שהוריה של הדס לוי בת ה-5 מתפללים למענה, לאחר שנפצעה אנושות בתאונת הדרכים אתמול בחשמונאים. אתמול (שלישי) צעדה הדס יחד עם אימה סמול לכיכר ביישוב, לידם צעדה חנה דוויק מקרית ספר, כשבשלב מסוים משאית שנשאה דחפור, נכנסה לכיכר במהירות גבוהה שגרמה לנפילתו של הדחפור, על הדס וחנה. הדס נמחצה תחת הדחפור ונפצעה קשות, חנה דוויק פונתה לבית החולים במצב קשה מאוד אך הרופאים נאלצו לקבוע את מותה כעבור זמן קצר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"הלכנו ברגל, ירדנו מהאוטובוס, נכנסנו לכיוון היישוב של חשמונאים", תיארה אבישג, אמה של הדס שנפצעה קל בתאונה. "לפני שזה קרה החברה שלידי אמרה לי 'תראי תראי איך הוא נוהג כמו מטורף', תוך כמה שניות הטרקטור נפל. הדס ספגה פגיעה במוח מאוד קשה, נזק בלתי הפיך".

אמה של הדס שיחזרה את רגעי האימה
אמה של הדס שיחזרה את רגעי האימה | צילום:"אני עפתי אחורה אבל הדחפור לא נפל עליי", היא מוסיפה. "נפלתי, קיבלתי שבר רציני במרפק ופשוט עקפתי את המעקה בטיחות, חיפשתי את הדס ולא ראיתי אותה. הבנתי שהיא מתחת ואז צעקתי לאנשים להם שהדס מתחת לטרקטור, צעקתי שהיא התרסקה. אני לא יודעת כמה זמן לקח לחלץ אותה, עשו עליה החייאה, כל הזמן כל הזמן כל הזמן, בלי הפסקה. גם במיון עשו עליה החייאה".

בזמן שהרופאים נלחמו על חייה של הדס הקטנה, לבית המשפט בירושלים הובא הבוקר זכריה בראשי, נהג המשאית. הוא חשוד בהריגה ברשלנות מאחר שלא קשר את הדחפור למשאית כראוי. בית המשפט שחרר אותו למעצר בית של יומיים וקבע כי מדובר בטרגדיה שיכולה הייתה לקרות לכל נהג, אך רישיונו נשלל. שבעת ילדיה של חנה דוויק אבלים על אימם. הוריה ואחותה של הדס הקטנה מתפללים בדבקות לשלומה, לאחר שספגה פגיעת ראש קשה מאוד.

"אני ראיתי אותו בכיכר שאחרי המחסום נוסע בצורה מופרעת, כמה דקות לפני התאונה", אמר בכאב יהודה, אביה של הדס. "הן לא עשו שום דבר רע, עשו הכל כמו שצריך, הלכו על המדרכה. רשלנות, חוסר אחריות של נהג כזה גרם למה שקרה".