ג'רבי נפרדת מהמזרון - עם מדליית זהב (צילום: רויטרס)
האלופה תורמת לחברה | צילום: רויטרס

רק לפני כשלושה שבועות זכתה הג'ודאית ירדן ג'רבי במדליית ארד במשחקי ריו - ולאחר נחיתתה הודיעה על מעשה טובה למען צדקה: היא העמידה למכירה את תגית השם מחליפת הג'ודו איתה זכתה במדליה. ג'רבי פרסמה באתר "איביי" מודעה למכירת התגית עם חתימתה, וציינה כי הכסף יועבר למחלקה לילדים חולי סרטן בבית החולים איכילוב. היום (שני) נסגרה המכירה הפומבית, על סכום של כ-52 אלף דולרים - קרוב ל-200 אלף שקלים. ג'רבי הנרגשת כתבה בעמוד הפייסבוק שלה: "אין לי מילים! וואו!".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

ג'רבי עשתה מעשה דומה גם אחרי הזכייה באליפות העולם ב-2013, והחליטה לחזור על כך גם כעת כדי לגייס כספים למחלקה הקרובה לליבה. בפוסט שפרסמה בפייסבוק בשבוע שעבר הסבירה ג'רבי את המהלך: "לפני שלוש שנים זכיתי בתואר אלופת העולם והחלטתי להחזיר לקהילה ולחברה. מכרתי במכירה פומבית את תגית השם המיוחדת מאליפות העולם, והצלחתי לגייס 15,000 שקלים מטל קידר שרכש את התגית חתומה וממוסגרת".

"את הכסף תרמתי לעמותת ידידים למחלקה של ילדים חולי סרטן בבית חולים איכילוב", הוסיפה. "אז זה הצליח, והחלטתי לעשות את זה שוב - אני מעלה למכירה פומבית את תגית השם שלי מאולימפיאדת ריו 2016 עם חתימה שלי על התגית".

התווית שנמכרה ברשת (צילום: צילום מסך)
התווית שנמכרה ברשת | צילום: צילום מסך

"הילדים הם הגיבורים שנלחמים כל היום"

"אם הזוכה יהיה ישראלי אשמח להעניק לו אותה בעצמי", ציינה אז המדליסטית, "כל הכסף ייתרם לאותה מחלקה בבית החולים איכילוב המוקדשת לילדים חולי סרטן. איני יודעת כמה אצליח לגייס, אבל כל סכום יעזור, ולו במעט".

ג'רבי הזכירה ילדה חולת סרטן אותה הכירה והעלתה זכרונות מביקוריה במחלקה: "אני נלחמת על מזרן הג'ודו אבל בביקור במחלקת הילדים ביחד עם פרופסור ביקלס פגשתי גיבורים אמיתיים, שנלחמים כל יום - ילדים שנלחמים ומנסים לשמור על שמחת חיים".

"לאחרונה נודע לי שלירן אור, ילדה מקסימה ואהובה אשר שמרתי איתה על קשר נפטרה. הידיעה הקשה על לירן היכתה בי והעציבה אותי מאוד, ובאותה מידה חיזקה את ההחלטה שלי להמשיך ולגייס כספים למחלקה". כעת אותם ילדים שנמצאים במחלקה יזכו ככל הנראה לציוד, מכשור או "פינוקים" בזכות התרומה.