שרון פרי, ארכיון (צילום: שלומי יוסף – גלובס)
"לא להפיץ את התמונות". פרי | צילום: שלומי יוסף – גלובס

השר לביטחון פנים גלעד ארדן גינה היום (ראשון) את גניבת הטלפון הסלולרי של העיתונאית שרון פרי ואת הפצת תמונות העירום שלה ברשתות החברתיות. "אני רואה בחומרה רבה עבירות הפוגעות בצנעת הפרט כדוגמת גניבת טלפון נייד", אמר ארדן. "אני מצפה מהמשטרה לתעדף את החקירה ולרכז את כל האמצעים והיכולות שברשותה כדי לאתר את הפוגע ולהביאו לדין".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מכשיר הטלפון של מגישת הספורט של ערוץ 1 נגנב בסוף השבוע האחרון בעת ששהתה בחוף הים. זמן קצר לאחר מכן החלו לדלוף תמונות אינטמיות שלה לרשת. השר ארדן שגינה את ההדלפה, הבהיר כי כבר לפני מספר שבועות הקים צוות מקצועי שאמור להציע בזמן הקרוב דרכים להרתיע מפני גניבת מכשירים סלולריים. בין ההמלצות הצפויות: החמרת הענישה, הנחיית חברות הסלולר לחסום את המכשיר לכל שימוש ועוד.

גלעד ארדן (צילום: פלאש 90, חדשות)
מתייצב לצידה של פרי. ארדן | צילום: פלאש 90, חדשותהבוקר התראיינה פרי בתכנית של ניב רסקין בגלי צה"ל ופנתה לציבור בבקשה למחוק את התמונות ולא להמשיך להפיצן. "זו תחושה נוראית, אני אפילו אולי אגזים ואומר שהרגשתי פשוט אונס", אמרה פרי. "אונס וירטואלי - זו התחושה. זה מביך ומשפיל. בא לך לקבור את עצמך באותם רגעים. ישר חשבתי על הילד שלי, מתבגר בן 14".

זמן קצר לאחר מכן יצאה גם ח"כ תמר זנדברג להגנתה של פרי ואמרה כי העבירה היא לא רק גנבה ולא רק פגיעה בפרטיות, אלא הטרדה מינית. "על פי תיקון לחוק למניעת הטרדה מינית שהתקבל בכנסת הקודמת, הפצת תמונות זו הטרדה מינית לכל דבר ואת הגנב שגנב את תיקה של הכתבת שרון פרי והפיץ את תמונותיה צריך לשפוט לא רק על גנבה, אלא על הטרדה מינית", אמרה זנדברג.

"אני מצפה ממשטרת ישראל להשתמש בכל כליה על מנת להוכיח שכל הטרדה מינית שכזאת תזכה לעונש החמור ביותר בחוק, על מנת שנפסיק אחת ולתמיד לראות את התופעה הבזויה הזאת של הטרדה מינית קולקטיבית באמצעות המדיה החברתית", הוסיפה. "לא ייתכן שנשים ירגישו מאוימות ומוטרדות באופן קיצוני כל כך ומאיים כל כך על הפרטיות".