ליברמן ודקל (צילום: מרים אלסטר, יח"צ, פלאש 90)
ליברמן ודקל, ארכיון | צילום: מרים אלסטר, יח"צ, פלאש 90

גלי צה"ל שוב על המוקד: אמש (שלישי) שודרה תכנית בתחנה על המשורר הפלסטיני מחמוד דרוויש,  כחלק מסדרת תוכניות על "טקסט ישראלי מכונן" במסגרת האוניברסיטה המשודרת. הבוקר הודיע שר הביטחון אביגדור ליברמן על זימונו של מפקד גלצ, ירון דקל, לבירור בעקבות השידור.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"על פניו נראה שמדובר בענין חמור", הסביר ליברמן. "מי שכתב טקסטים נגד הציונות שמשמשים עד היום כדלק לפעולות טרור נגד מדינת ישראל זוכה שהתחנה הצבאית תכלול אותו ואת יצירותיו כחלק מטקסטים מכוננים של החברה הישראלית יחד עם 'ירושלים של זהב' ו'מגש הכסף'", הוסיף.

"ברור מאליו שזה דבר שמהווה ליקוי מאורות ולא ניתן לעבור על כך לסדר היום", הוסיף ליברמן. אמש הגיבה גם רגב לפרסום ב-nrg עוד לפני שידור התכנית, ואמרה כי "גלצ ירדה מהפסים - תחנה ציבורית במשרד הביטחון לא יכולה להרשות לעצמה להעצים ולפאר את הנרטיב האנטי-ישראלי במסגרת תוכנית רדיו שתכליתה עיסוק ב'טקסטים מכוננים של הישראליות'".

"בגלצ ירדו מהפסים". רגב
"בגלצ ירדו מהפסים". רגב | צילום:

"מחמוד דרוויש איננו ישראלי, הטקסטים שלו אינם ישראלים ומהותו התנגדות לערכים המרכזיים של החברה בישראל", הוסיפה רגב, "עלינו להילחם בתכני ההסתה הפלסטינים שמופיעים בספרי הלימוד ובאמצעי התקשורת שלהם ולא לתת להם במה נוספת במימון ציבורי, בתחנה צבאית".

"לא ייתכן שהציבור יממן תחנת שידור הפוגעת ברגשותיו ונותנת במה לנרטיב פלסטיני המתנגד לעצם קיומה של ישראל כמדינה יהודית דמוקרטית", הבהירה רגב, "אני קוראת שוב לשר הביטחון ליברמן לעשות סדר. חייבים להוציא את גל"צ ממערכת הביטחון."

מגלצ נמסר אתמול בתגובה: "גלי צה"ל ייסדה בשנות השבעים את האוניברסיטה המשודרת כבמה רדיופונית המאפשרת לעולם האקדמיה להעשיר ולסקרן את מאזיני התחנה. במה זו מארחת בסמסטר הנוכחי שורה ארוכה ומגוונת של מרצים ונושאים ביניהם ,כאלו שהרצו על כתבי הרב קוק, ז'בוטינסקי, הרצל, נעמי שמר ומגילת העצמאות. אנו סבורים שהחופש האקדמי מחייב אותנו לאפשר את העושר הרעיוני שהיא מעמידה לרשות המאזינים".