להבות ענק בגלל רשלנות: שריפת יער גדולה פרצה היום (שישי) בשעות הצהריים ליד המושבים תעוז וכפר אוריה הסמוכים לבית שמש. צוותי כיבוי רבים, בליווי מטוסי ומסוקי כיבוי, הוקפצו למקום כדי לעצור את התפשטות הלהבות. כביש 44 נסגר לשני הכיוונים, וטרם הושגה שליטה על הלהבות. בשעות אחר הצהריים השריפה התפשטה לכיוון יער הנשיא, ומאהל בדואים פונה בסמוך לאזור הר טוב. הרוחות העזות מקשות על הצוותים לכבות את הלהבות, שמנסים למנוע את התפשטות השריפה במשך שעות ארוכות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

רב טפסר שחר איילון, נציב כבאות והצלה, העריך כי השריפה לא נובעת מהצתה מכוונת אלא מרשלנות: "אנשים כנראה הציתו גזם". איילון הוסיף כי "זו אחת השריפות הגדולות שידענו מאז אסון הכרמל - יש סיכוי שהאש עוד תתפשט במהלך הלילה".

ארכיון
אזור השריפה, היום | צילום: דוברות כב"ה בית שמש

מהמשטרה נמסר כי כביש 44 יישאר סגור מצומת שמשון לצומת נחשון "לפחות עד מחר בבוקר". בשל החשש להתלקחות מחודשת קראו במשטרה למטיילים להימנע מהגעה לאזור.

הכוחות לא הצליחו להשיג שליטה בלהבות. היישובים תרום, אשתאול, תעוז ומסילת ציון קיבלו התראה לפינוי. לדברי הכוחות שבשטח, השריפה מדלגת במהירות עצומה בחסות הרוחות העזות לעבר היישוב אשתאול. מכיבוי והצלה נמסר כי אם לא יצליחו להשתלט על הלהבות עד רדת החשיכה, כשהמטוסים ייאלצו להפסיק לפעול, אז יקיימו הערכת מצב כדי לקבוע האם יש צורך בפינוי היישובים.

64 צוותי כיבוי פועלים במקום, ועוד צוותים רבים מכל המחוזות השכנים בדרכם לאזור. 12 מטוסים ומסוקים פועלים במקום ומפזרים חומרים מעכבי בעירה. בנוסף, הוקפצו בגיוס חירום עשרות לוחמי אש.

צוותי כיבוי רבים באזור
צוותי כיבוי רבים באזור | צילום: דוברות כב"ה בית שמש

"לוחמי האש נאבקים בלהבות ענק בחירוף נפש אמיתי ובאומץ רב כדי למנוע מהאש לפרוץ ליישובים הסמוכים", אמר מפקד כבאות והצלה תחנה אזורית בית שמש טפסר ראובן יצחק. "המטוסים מסייעיםביצירת קווי חיץ באגפי השריפה".

טרם התברר מה הגורם לשריפה העזה באזור. כוחות ההצלה נערכים כעת לאפשרות של פינוי אזרחים או בתים באזור אשתאול. כמו כן, בשל התפשטות הלהבות לאזור יער צרעה, פונו מטיילים מהאזור.

מטיליים פונו, וגם מאהל בדואי
מטיליים פונו, וגם מאהל בדואי | צילום: דוברות כב"ה בית שמש

מפקד מחוז ירושלים טפסר בכיר אלי פרץ הגיע למקום ומפקד על הכוחות ועל נסיונות בלימת האש ומניעת התפרצותה אל תוך היישובים הסמוכים.

מאגף התנועה במשטרה נמסר כי כביש 44 הסמוך נחסם לתנועה לשני הכיוונים בין צומת שמשון לצומת נחשון, וכי יש להפנות את הנהגים לדרכים חלופיות.

אלעד זוהר, ניר דבורי ומשה נוסבאום השתתפו בהכנת הידיעה.