בקרוב: הדרכון יספיק לביקור בארה"ב? (צילום: יונתן סינדל/פלאש 90)
לא חידשתם דרכון? לא תמריאו עד חמישי | צילום: יונתן סינדל/פלאש 90

בשיאה של חופשת החג - לא ניתן כלל לחדש דרכונים שפג תוקפם: נוסעים רבים שיבקשו לחדש היום ומחר את תוקף הדרכון שלהם במשרד הפנים או בנתב"ג לא יכולים לעשות זאת כלל עד ליום חמישי הקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ברשות האוכלוסין וההגירה שבמשרד הפנים הודיעו כבר בשבוע שעבר כי עד לאחר חג הסוכות, לא ניתן יהיה לחדש דרכונים בלשכות השונות ברחבי הארץ - זאת עקב יציאה לחופשה מרוכזת, בדומה ליתר משרדי הממשלה.

במקרים שכאלה, עומדת לרשות הציבור עמדה לחידוש דרכונים ברגע האחרון בנמל התעופה בן גוריון, אלא שהיום ומחר גם היא לא תפעל עקב עבודות תשתית במערכות המחשוב - מה שיוצר מצב שבו לא ניתן לחדש כלל דרכונים שתוקפם פג עד ליום חמישי.

צפו בכתבה המלאה (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
נוסעים ייאלצו לשנות את מועד הטיסה | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2המשמעות: כל מי שלא חידש את תוקף הדרכון שלו ואמור לנסוע לחו"ל היום או מחר, לא יוכל לעשות זאת. במוקד השירות בנתב"ג לא הציעו פתרון חלופי - מלבד לשנות את מועד כרטיס הטיסה. "אי אפשר לחדש דרכון עד יום חמישי, אתה צריך לשנות את מועד הטיסה", השיבה נציגת השירות.

"משרד הפנים סגור בגלל החג וכאן יש עבודות תשתית במערכות המחשוב, ואי אפשר לחדש דרכון עד מחר ב-12 בלילה", הוסיפה המוקדנית. לשאלה מדוע מבצעים עבודות תשתית במערכות המחשוב דווקא בשיאה של עונת הנסיעות כשיש ביקוש גדול לחידוש דרכונים - לא ניתן מענה.