איש העסקים אלי טביב, בעליה של קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים הודיע כי יעזוב את הקבוצה באופן מיידי בעקבות התפרעויות האוהדים אמש (חמישי) בבלגיה במהלך המשחק בו הובסה הקבוצה 5:1 מול שרלרואה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

זמן קצר לאחר פתיחת המשחק השליכו אוהדי הקבוצה, שאף הניפו דגלים של תנועת כ"ך, אבוקות לכר הדשא. כתוצאה מכך הופסק המשחק למספר דקות, אך ההתפרעות לא הסתכמה בכך. סמוך לשריקת הסיום נזרק מכיוון יציע אוהדי בית"ר ירושלים חפץ שפגע בשוער שרלרואה. בעקבות האירועים צפויה הקבוצה לספוג עונש כבד מאופ"א.

טביב, שהודיע לפני כחודש כי יעמיד את הקבוצה למכירה, הקדים בעקבות האירועים את עזיבתו שתתרחש כעת באופן מיידי. "אני את דרכי בכדורגל הישראלי ובבית״ר ירושלים סיימתי הלילה. אם לפני כחודש באקט של לקיחת אחריות הצהרתי כי אני מעוניין למכור את הקבוצה ועד אז לא אפסיק להשקיע, כעת אני מודיע שאני עוזב הכל וחוזר לארצות הברית. אמנה נאמן מטעמי עד שיגיע מי שמוכן לקחת על עצמו את המועדון".

התפרעות אוהדי בית"ר בבלגיה (צילום: ערוץ הספורט)
החזיזים שהושלכו למגרש, אמש | צילום: ערוץ הספורט

"אני חייב לציין כי אני בוש ונכלם בהתנהגותם של חלק מהקהל. כל העולם צפה במופע האימים המבזה של אותו פלג קיצוני אשר בעיני אינו נמנה על אוהדי הקבוצה כלל" כתב טביב. ליבי עם הצוות המקצועי והשחקנים אשר ערכו הכנה נהדרת וקפדנית למשחק. גם אם לרגעים נדמה היה כי החלטות השופט שנויות במחלוקת, אפשר לומר כי הן היו מושפעות ישירות מהלך הרוח וההתנהגות הביזיונית של חלק פרוע מקרב אוהדי בית״ר".

מירי רגב. ארכיון (צילום: מרים אלסטר / פלאש 90, חדשות)
פנתה למשטרה, להתאחדות ולהנהלת בית"ר. רגב | צילום: מרים אלסטר / פלאש 90, חדשות"בניתי קבוצה תוך השקעה נבונה, שבוודאות אני יכול להצהיר כי היא טובה יותר מהקבוצה של השנה שעברה. אבל כעת כל זאת לא משנה כלל. לצערי המשפט 'מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו' קיבל הלילה משנה תוקף. בסיום המשחק נכנסתי לחדר ההלבשה של הקבוצה המארחת והתנצלתי בפני נשיא הקבוצה והשוער אשר נפגע בעקבות השלכת חפץ מיציע אוהדי בית״ר".

רגב וברקת: ננקוט צעדים חריפים

שרת הספורט מירי רגב לא נשארה אף היא אדישה להתפרעויות אוהדי בית"ר ירושלים ואמרה כי "קומץ בריוני ספורט מקרב אוהדי הקבוצה הכתים הערב מדינה שלמה ואת העיר ירושלים בהתנהגות אלימה, פרועה ובלתי נסלחת". רגב הודיעה כי פנתה למשטרה, להתאחדות לכדורגל ולהנהלת בית"ר ירושלים על מנת שיפעלו להרחקתם של האוהדים מהמגרשים תוך נקיטת צעדי ענישה חריפים.

"קומץ ביריונים הכתים מדינה שלמה". ברקת (צילום: אלעד זוהר)
"קומץ ביריונים הכתים מדינה שלמה". ברקת | צילום: אלעד זוהר

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת אמר בתגובה להתפרעות אמש לאחר המשחק כי "קומץ של בריוני ספורט מקרב אוהדי בית"ר ירושלים הכתימו הערב מדינה שלמה ואת העיר ירושלים בהתנהגות אלימה, פרועה ובלתי נסלחת".

הוא הוסיף כי תמך בפנייתה של השרה רגב לגורמים הרלוונטיים. "אפעל יחד עם השרה להקמת צוות שימליץ על נקיטת צעדים נוספים כולל נקיטה בסנקציות חריפות שיבואו לידי ביטוי כבר לקראת משחק הגומלין של בית"ר נגד הבלגים בארץ".