גל הירש דורון אלמוג (צילום: הדס פרוש,פלאש 90)
גל הירש, ארכיון | צילום: הדס פרוש,פלאש 90

אלוף (מיל') דורון אלמוג, מי שחיבר את הדוח הצה"לי לבדיקת תקרית החטיפה בגבול הצפון שהובילה לפרוץ מלחמת לבנון השנייה, צפוי להיפגש הבוקר (ראשון) עם השר לביטחון פנים גלעד ארדן כדי לשטוח בפניו את דעתו על ההחלטה למנות את תא"ל (במיל') גל הירש למפכ"ל. בשיחות שניהל באחרונה אלמוג, נראה שהוא לא שינה את עמדתו הנחרצת כלפי מי שהיה מפקד עוצבת הגליל בזמן המלחמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בדוח שפורסם חודשים ספורים לאחר תום המלחמה, הטיל אלמוג את האחריות על החטיפה של אלדד רגב ואהוד גולדווסר ז"ל. הוא לא חסך ביקורת חריפה עליו וטען כי הוא אינו יכול להמשיך בתפקידים פיקודיים בצה"ל ושאין לקדמו. בדברים שאמר אלמוג בעת האחרונה, הוא טען כי מבחינתו דבר לא השתנה ושאין למנות את הירש לתפקיד פיקודי כה חשוב.

יחד עם אלמוג, ייפגש עם השר ארדן גם אלוף (במיל') יורם יאיר (יה-יה) שעמד בראש הוועדה שבדקה את תפקוד עוצבת הגליל שבראשה עמד הירש. "מה שכתבתי בדוח זו האמת ואין אחרת", אמר אלמוג בימים שקדמו לפגישה ליואב צור, שסיפר על כך בשיחה עם חדשות 2 Online. אביו של איתמר ז"ל שנהרג במלחמה. הוא הוסיף כי הוא עדיין משוכנע שאין למנות את הירש לתפקיד פיקודי בעקבות ביצועיו בזמן הלחימה.

ניצב מני יצחקי, ארכיון (צילום: חדשות 2)
ניצב מני יצחקי, ארכיון | צילום: חדשות 2

היום התייחס לראשונה עו"ד דרור ברוטפלד, המייצג את הירש, לבדיקה שמתנהלת נגד חברות ששמו של הירש נקשר אליהן. בריאיון לניב רסקין בגל"צ הוא טען, כמו הירש עצמו, כי המשטרה פועלת ממניעים פסולים בפרשה. הוא הפנה אצבע מאשימה כלפי ראש אגף החקירות במשטרה ניצב מני יצחקי.

"אם אכן היו דברים שמני יצחקי לא טיפל בהם... והוא הוציא אותם רק עכשיו כאשר גל הירש אמור לשמש כמפכ"ל המשטרה, אז צריך לבדוק בדיוק מה האינטרסים", אמר הפרקליט. הוא הוסיף כי יש לבדוק את הקשרים של ניצב יצחקי עם הניצבים לשעבר שמוחים נגד המינוי של הירש למפכ"ל.

אתמול אמר הירש למקורביו כי "יש גורמים במשטרה שמחזיקים בחומרים רגישים ובוחרים לגנוז אותם לימים שיבואו, ולעשות בהם בבוא העת שימוש פוליטי כמו במקרה שלי - בכוונתי ללכת על המהלך הזה בלי למצמץ עד הסוף". פרקליטו השמיע היום עמדה דומה במסגרתה הדגיש כי "הירש נקי כפיים לחלוטין" בפרשות ששמו נקשר אליהן.

ימונה לשגריר באו"ם? גלעד ארדן (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
השר ארדן, ארכיון | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

אתמול פורסם לראשונה בחדשות 2 Online כי השר לביטחון פנים ארדן שוחח עם הירש וביקש לחזק אותו בעקבות הפרסומים האחרונים. בשיחת הטלפון בין השניים אמר ארדן להירש כי הוא עומד מאחוריו בתקופה זו, האחרון הודה לו בתגובה על התמיכה בו.

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני