בבתי החולים בירושלים עדיין מתאוששים ארבעת לוחמי משמר הגבול שנפצעו אמש (שישי) במהלך עימותים עם צעירים פלסטינים במזרח ירושלים. במפגש עם מפקד משמר הגבול ניצב עמוס יעקב וראש אגף משאבי אנוש במשטרה גילה גזיאל, הם שיחזרו כיצד הדפו את המתפרעים, שהשליכו לעברם בקבוקי תבערה ואבנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רס"ר ע' שהוצב במקום בעקבות הפרות הסדר, תיאר כיצד הותקף על ידי שני פלסטינים, אך הצליח לנער אותם מעליו. "הגיעו שניים בריאים מאוד, הם התקרבו אלינו, סימנתי להם ללכת וצעקתי להם בערבית, אבל הם עדיין התקרבו", סיפר. "בעטתי באחד מהם כדי שייהדף אחורה, חבר שלו קפץ עליי. בשלב הזה ניערתי אותו, פתאום נפלתי איתו ביחד".

לוחמי משמר הגבול בבית החולים
לוחמי משמר הגבול בבית החולים | צילום: חטיבת דוברות המשטרה

מפקד משמר הגבול, ניצב עמוס יעקב שיבח את הלוחמים ואמר: "פעלתם כפי שמצופה מכם כלוחמים במשמר הגבול. אין לי צל של ספק שתצאו מבית החולים במהרה ותחזרו ליחידה ותמשיכו לעשות את עבודתכם נאמנה". ניצב יעקב הוסיף כי "נוכחנו כבר לדעת שבפעילותכם אתם מצילים את חייהם של אזרחים רבים. הוכחתם שאתם השכפ"ץ של המדינה".

ראש אגף משאבי אנוש, ניצב גילה גזיאל פנתה אל הלוחמים ואמרה: "כל הכבוד על מה שעשיתם, יישר כוח גדול. אתם גיבורים, אנו נעמוד לצדכם ונלווה אתכם בתהליך ההחלמה הצפוי". הרופאים בבית החולים מעריכים כי הלוחמים יוכלו לחזור בקרוב לכשירות מלאה.