שבועיים עברו מאז שא' בן ה-16, שברח מהטיפולים הכימותרפיים, חזר והתאשפז מחדש בבית החולים. בתקופה הקצרה הוא כבר הספיק להתחזק ואף טען: "אני מרגיש טוב יותר בבית החולים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עד לא מזמן, א' נשמע אחרת לחלוטין בנוגע לבית החולים כשבית המשפט ניסה לאשפז אותו בכפייה. אחרי שהסכים לחזור למחלקה האונקולוגית הוא עבר שני סבבים של טיפולים כימותרפיים, במהלכם איבד את השיער וסבל מתופעות לוואי שונות, אך למרות זאת הוא והרופאים אופטימיים.

הרופאים בבית החולים רמב"ם נערכים עכשיו להשתלת מח עצם שהוא צריך לעבור. למרות המתיחות שהייתה בין המשפחה לבין הצוות הרפואי כשא' ברח מבית החולים וסירב לקבל טיפול, כולם מתרכזים בלנצח את המחלה. "הוא אמור לצאת הביתה כשהספירות שלו יתאזנו ולקבל מח עצם", הסביר אביו של א'. "אח שלו הוא מתאים לתרומה. הסיפור שלנו נוגע לכל מי שחולה במחלה ומקווים שייקחו את זה בצורה חיובית".

"מצוקה כלכלית בעקבות הטיפולים"

א' עצמו הסביר כי הקושי הגדול בשהייה בבית החולים הוא הצורך בשהייה ממושכת בחדר האשפוז והמחסור בחופש. "אני יוצא מדי פעם לים לנשום אוויר וחוזר", הסביר.

כחלק מהטלטלה שעברה המשפחה בחודשים האחרונים האבא עזב את עבודתו ונשאר בבית החולים. כעת עם חמישה ילדים נוספים הם מתקשים להתמודד עם הנטל הכלכלי. צביקה סרוסי, דודו של א' הסביר כי "האחזקה השוטפת של הבית קשה מאוד. אנחנו פונים לכל מי שיכול לעזור לסייע למשפחה בתקופה הקשה הזו במצוקה כלכלית קשה מודים מראש לכל מי שיכול לעזור".

בעוד שבועיים א' יחגוג יום הולדת תוך כדי הטיפול הרפואי, בתקווה שאת החגים הקרובים כבר יעביר בבית עם המשפחה. עד אז יש לו מסר לילדים אחרים שנמצאים במצבו: "שיהיו חזקים ויעברו את זה. אפשר לעבור".

תרומות למשפחתו של א' ניתן להעביר לחשבון בנק על שמו של חיים כהן שמספרו 519731 סניף 002, הבנק הבינלאומי.