ארכיון (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)
שבת ללא כדורגל, ארכיון | צילום: Yonatan Sindel/Flash90

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב דן היום (חמישי) בעתירה שהגישה נציגות שחקני הכדורגל בישראל, נגד הכוונה לקיים משחקי כדורגל בשבת בליגה הלאומית. במהלך הדיון התייצבה השופטת אריאלה גליצר-כץ לצד נציגי השחקנים, שמבקשים למנוע את העסקתם ביום שבת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"קיום משחקי כדורגל בשבת היא עבירה פלילית ולא אתן הכשרה להעסקה שהיא בניגוד לדין", אמרה השופטת לנציגי שני הצדדים. נציג מנהלת הליגה ניסה להקשות ששאל האם כל 200 המשחקים שנערכים בליגות השונות עוברים על החוק. "כך אני חושבת, גש לשר הכלכלה (דרעי) והשג היתר", ענתה לו.

השופטת גילצר כץ הציגה הצעת פשרה לפיה המשחקים בליגה הלאומית בימי שישי יסתיימו שעה וחצי לפני כניסת השבת. המשחק בשבת יחל שעה וחצי לאחר צאת השבת. הפסיקה שלה מתייחסת על הנייר רק למחזור הנוכחי, אך היא הלכה למעשה קוראת לבטל את משחקי הכדורגל בשבת.

הפנייה לבית הדין לעבודה התבצעה לאחר שמנהלת הליגה לא קיבלה את דרישת נציגות השחקנים לחזור בה מההחלטה לקיים משחק אחד בכל מחזור בשבת, בשונה ממה שהיה נהוג בליגה הלאומית בשלוש השנים האחרונות.

רבים משחקני הכדורגל בליגה הלאומית סיפרו בימים האחרונים כי העובדה שהמשחקים לא מתקיימים בשבת אפשרה להם לנהל אורח חיים דתי, וכי ההחלטה לשנות את הדבר פוגעת בהם. ההצעה של בית המשפט עשויה לפתור את הפלונטר שנוצר, אך עלולה להוות תקדים שיכול להתפשט גם לליגות נוספות.