יהודה גליקמן הוא קצין חרדי שאחראי על גיוס חרדים לצבא. בחודשים האחרונים הוא ומשפחתו עומדים בפני מתקפה אישית בלתי פוסקת, לאחר שפרטיו המזהים נחשפו על ידי מסיתים. גליקמן החליט לשכור חוקר פרטי כדי לאתר את האנשים שמובילים את מסע ההכשפה והצליח להשיג ראיות מרשימות. אשתו עדי סיפרה בריאיון לחדשות 2 על התחושות הקשות בבית: "תופעה מדאיגה, אנחנו חוששים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גליקמן התלונן בפני מפקידו ובמשטרה על ההטרדות, אך לא הושגה התקדמות וההצקות נמשכו. בשלב זה הוא החליט לשכור את שירותיו של החוקר הפרטי דוד גבאי, על מנת שיאתר מי מאיים עליו ועל משפחתו. למרות ההוצאה הכבדה בסך עשרות אלפי שקלים, גליקמן היה נחוש לשים סוף להטרדות: "החלטנו שאם אנחנו רוצים לקדם את הענינים אנחנו חייבים למצוא את האנשים בעצמו".

"בירכו אותו שימות מהר, מתקשרים ממספרים חסויים, מקללים אותנו", סיפרה אשתו של יהודה גליקמן על הקמפיין האישי נגד בעלה. "מעבירים לנו מסרים כמה גרוע מה שאנחנו עושים ושאנחנו בכלל לא שייכים למגזר. בעלי כבר ספג ביצים ברחוב, כל כך הרבה מסיתים לאלימות ולפגיעה בו - קראו לא לצרף אותנו למניין, ואני חוששת שמישהו יעשה מעשה שאני לא יכולה להעלות על דל שפתותיי".

ההסתה נגד יהודה גליקמן
ההסתה נגד יהודה גליקמן | צילום:

"מאחל לו שימות מיד"

באחת השיחות שהוקלטו אמר מטריד לגליקמן: "תפסיק עם העבודה הזו שגורמת לך רק חובות, ואחרי 120 אתה תיתן על זה דין וחשבון מאוד כבד". מתקשר אחר אמר לאשתו של גליקמן: "אני מאחל לו שימות מיד".

החקירה הפרטית נשאה פרי וחשפה בפני גליקמן מי עומד מאחורי ההטרדות. החוקר הפרטי גבאי סיפר כי לא היה מדובר במלאכה פשוטה: לדבריו היו מספר ניסיונות לחדור אל המסיתים ללא הצלחה "עד שמצאנו מישהו והוא 'חתם' עלינו – הרגשתי כמו בעולם התחתון. הוא הפנה אותנו לבחור מסוים שיש לו קשר לאנשים שמנהלים את הקמפיין נגד גיוס החרדים".

ארבעה חרדים מפלג קיצוני הוקלטו כשהם מפלילים את עצמם לכאורה ומדברים על התכניות לקיים אסיפות והפגנות ליד הבית של גליקמן: "צריך אוטובוסים, יש לי דמיונות לקנות כמויות של עקרבים או עכברים ולמלא לכל אחד כזה את הבית", אמר אחד מהם בהקלטות.

כעת מגיש גליקמן תביעה אזרחית על לשון הרע בסכום של כ-2.4 מליון שקלים, נגד האנשים שעומדים לדבריו מאחורי הקמפיין וההצקות נגדו. עו"ד שלומי ויינברג, פרקליטו של הקצין, הסביר: "יצאנו למהלך תקדימי של תביעה משפטית משמעותית שהמטרה שלה היא לעצור את תהליך ההכפשות, השיימניג ומסע ההסתה". אמנם מדובר בשלב זה בהליך אזרחי, אך החומרים גם יועברו למשטרה בתקווה שיעזרו לה למצות את הדין נגד מערך ההסתה.