שני הלוגואים
שני הלוגואים | צילום:

עיריית נתניה החליטה לבטל את לוגו העירייה החדש שהשיקה רק ביום חמישי האחרון - זאת לאחר שגילתה שהוא דומה באופן מחשיד ללוגו של חוף ים בטבריה. כך נודע לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

אזרח שהבחין בלוגו החדש שהשיקה העירייה ושאותו פרסמה בראש חוצות, זיהה מיד את הדמיון. הוא פנה לעירייה, שם לקחו אתמול (שלישי) את דבריו ברצינות והחלו לבדוק את העניין. היום זומן לבירור המעצב של הלוגו המדובר. לאחר שיחת הבירור עם מנכ"ל העירייה הוחלט לבטל את הלוגו לאלתר. בעירייה יחזרו בינתיים ללוגו המקורי, עד למציאת פתרון אחר.

טקס הצגת הלוגו (צילום: פייסבוק עיריית נתניה)
טקס הצגת הלוגו | צילום: פייסבוק עיריית נתניה

רק לפני שלושה ימים, באירוע החגיגי שפתח את אירועי הקיץ בעיר, הוצג הסמל החדש בטקס בנוכחות ראש העיר מרים פיירברג. באתר העירייה נכתב כי הלוגו נבחר "כחלק מתהליך ההתחדשות העירונית ומיתוגה של העיר נתניה כ'ריביירה של ישראל'". בין היתר ביטול הלוגו מהווה גם נזק כלכלי לעירייה, שכן השקיעה כבר בהשקתו, בהדפסתו על שלטי חוצות ועוד.

"חנה בניגוד לחוק". עיריית נתניה (צילום: פייסבוק עיריית נתניה)
נזק כלכלי לעירייה | צילום: פייסבוק עיריית נתניה

מעיריית נתניה נמסר בתגובה: "העירייה השיקה לוגו חדש ביום חמישי האחרון. אתמול בשעות הערב נודע לנו כי נעשה שימוש בלוגו דומה מאוד במקום אחר. מיד עם היוודע הדבר, זומן המעצב לשיחת בירור בפורום מקצועי בראשות מנכ"ל העירייה. לאחר הבירור, הוחלט כי העירייה מבטלת את הלוגו ומפסיקה לאלתר את ההתקשרות עם המעצב. כמו כן נבחנות האפשרויות המשפטיות בנושא".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv