יואל רזבוזוב (צילום: חדשות 2)
"סכנה לספורט הישראלי". רזבוזוב, ארכיון | צילום: חדשות 2

סערת השבת על הדשא: לאחר ששרת התרבות והספורט מירי רגב תמכה בהחלטת בית המשפט שלא לאפשר למשחקי כדורגל להיערך בשבתות, מביע היום (שישי) יו"ר שדולת הספורט של הכנסת את מורת רוחו מהשינוי הצפוי. "סטטוס קוו של מאה שנים לא ניתן לשנות בדיון משפטי אחד", כתב ח"כ יואל רזבוזוב (יש עתיד) בעמוד הפייסבוק שלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בשעות הקרובות ייכנסו אלפי חיילים קרביים לבית הוריהם, יאכלו משהו קטן, ויתחילו את מנוחת סוף השבוע", תיאר רזבוזוב. "אחרי ימים ולילות בהם הם הגנו על המדינה שלנו, השבת זו ההזדמנות היחידה עבורם לצבור כוחות, לבלות, וליהנות מאירועי ספורט".

מירי רגב יואל רזבוזוב (צילום: פלאש 90 , מרים אלסטר, ורדי כהנא)
צילום: פלאש 90 , מרים אלסטר, ורדי כהנא

"כך מרגישים גם ההורים העובדים, שכל השבוע ראו את ילדיהם רק בשעות הערב, והנה הגיעה השבת בה הם יוכלו להקדיש להם זמן איכות בתחביב ספורטיבי משותף", המשיך רזבוזוב.

"יש להשיב את המצב לקדמותו ולאפשר את קיום משחקי הכדורגל ביום המנוחה, כפי שהיה במדינת ישראל תמיד", קרא רזבוזוב. "החלטה משפטית נמהרת שלא רואה את התמונה המלאה, מזיקה לספורט הישראלי ומסוכנת לו - היא עלולה לסגור לנו את הספורט כולו".

"אני מכבד את הספורטאים שומרי המסורת, אבל מהלך קיצוני שכזה, ללא תיאום והידברות עושה עוול לספורט וגם לדת", הוא טען.

שרת התרבות והספורט: "החלטה היסטורית"

מנגד, כאמור, שרת התרבות והספורט מירי רגב בירכה על החלטת בית הדין האזורי לעבודה. "דברי השופטת מחזקים את הקו שלי בנוגע לאי כפיית משחקים בשבת", אמרה. "על פי הנחייתי, עד סוף חודש אוגוסט יוגשו בפניי המלצות הצוות המקצועי לגבי משחקים בשבת". רגב הוסיפה ואמרה לחדשות 2 כי מדובר ב"החלטה היסטורית".

אלו שמצדדים דווקא בעמדתו של רזבוזוב הם אנשי מנהלת הליגה שיצאו אמש להתקפה. "כדורגל משחקים במדינה הזאת בימי שבת עוד לפני קום המדינה", הם אמרו.

"מעל 100 שנה של סטטוס קוו שבמסגרתו מדי שבת אלפים משחקים את המשחק, עשרות אלפים מתפרנסים ממנו ומאות אלפים צופים נהנים ממנו", הוסיפו במנהלת. "על אף שאנו מכבדים כל דת, אנו משוכנעים כי דת או פוליטיקה לא צריכים להיות חלק מספורט והערבוב בין התחומים מוליד סכנות משמעותיות לספורט".

אצטדיון טדי יישאר ריק במוצ"ש. ארכיון (צילום: פלאש 90 - יהונתן סינדל)
"משחקים כדורגל בשבת מקום המדינה" | צילום: פלאש 90 - יהונתן סינדל

לאור ההתבטאויות החד משמעיות של בית הדין, הסכימו במנהלת להתחייב באופן נקודתי לקיים את שני המשחקים הקרובים בליגה הלאומית, שנקבעו ליום שבת - לכשעה לאחר צאת השבת, אך דורשים כי הדיון יעבור לבית הדין הארצי לעבודה ש"יפסוק לגבי ההשפעות הרוחביות על כל ענף הכדורגל והמועסקים בו בישראל".

משחק הליגה הלאומית בין קבוצות מ.ס.ע. אשדוד להפועל בני לוד רכבת, שתוכנן להיערך ביום שבת הקרוב, נדחה ליום ראשון בשעה 19:30 בערב, וזאת בתיאום עם הקבוצות.