העיתונאי והמגיש ירון לונדון, מי שישב לצדו של מוטי קירשנבאום ז"ל ב-14 שנים האחרונות כשותפו להנחיית התכנית "לונדון את קירשנבאום", הגיש הערב (שלישי) את התכנית לבדו והבטיח כי השם שלה לא ישתנה, "כל עוד אני כאן". בריאיון לתכנית שש עם רינה מצליח אמר לונדון: "ננסה בנסיבות הללו להמשיך לשרת את הציבור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

היום, לראשונה מאז נפטר קירשנבאום, יצא לונדון לאולפן כשהוא יודע שאת התכנית יגיש הפעם לבד. "זה עצוב מאוד", אמר. "אנחנו יושבים זה מול זה כבר 14 שנה והוא לא יהיה שם היום".

בעצב רב סיפר לונדון על יכולתו לנבא את התבטאויותיו של שותפו המנוח להנחיית התכנית: "ידעתי שהוא יפעיל את החוש האירוני שלו בכדי להתמודד עם סערת רגשות. ככל שהמאורע היה עצוב יותר, האמירה שלו היתה צורבת יותר, מרוחקת יותר ולעתים גם מצחיקה יותר".

חברות של פעם בחיים, קירשנבאום ז"ל (צילום: Moshe Shai/ flash90)
חברות של פעם בחיים, קירשנבאום ז"ל | צילום: Moshe Shai/ flash90

"מתחזקים קריירה"

"למדתי את חוש ההומור שלו", הוא מוסיף. "הוא בעיקר הצליח להצחיק אותי וידעתי איזה משפט יבוא בתגובה לאמירה של מישהו או מאורע כלשהו".

 "בדרך כלל הגשה משותפת נגמרת במחלוקת ובסכסוך, אבל אצלנו מערכת היחסים התהדקה במהלך השנים", הסביר לונדון. "אולי זו היתה הבגרות, ואולי גם רגיעת האמביציות. מוטי נהג לומר ש'אנחנו כבר לא בונים קריירה אלא מתחזקים קריירה'. זה כנראה תהיה הפאזה האחרונה בקריירה של שנינו בעולם התקשורת ואין סיבה להתקוטט יותר".

חברות שאפשרית רק פעם בחיים

את הבשורה הכואבת על מות שותפו, קיבל לונדון בעת ששהה ביפן, כשהוא רחוק מהשידורים המיוחדים שליוו את ההודעה על לכתו של קירשנבאום. "אבי אלקלעי, המפיק והעורך הראשון שלנו, האיש שבנה אותנו, אמר לי בקול חנוק שהוא עומד לצד גופתו של מוטי", שחזר. "למזלי היה איתי חבר טוב שלקח על עצמו את האחריות בסידורי החזרה לארץ".

לונדון הגדיר את מערכת היחסים שלו עם עמיתו הוותיק כחברות שהיא גם שותפות. "זה קורה לאדם פעם בחייו, ולרוב זה לא קורה אף פעם. אנחנו מכירים 40 שנה אבל לעבודה משותפת ואינטנסיבית שכזו הגענו אחרי 14 שנה ולא רבנו פעם אחת. זה באמת פלא".