משאית עלתה באש בכביש 1, סמוך ליישוב מוצא. כתוצאה מכך, התפשטו הלהבות ליער סמוך ולעבר היישוב - שם החל פינוי קו הבתים הראשון במוצא תחתית. לא ידוע על נפגעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשל העשן הכבד, נסגר קטע הכביש לכיוון ירושלים למשך כשעה, ובהמשך, עם השגת שליטה על האש, הכביש נפתח בחזרה לתנועה. 125 צוותי כיבוי מטפלים בכיבוי השריפה.

טל, תושבת המקום, סיפרה לחדשות 2 Online: "האש התפשטה לרחוב שבו אני גרה, אני בהיסטריה מוחלטת. ראיתי כבאיות שהגיעו לעזור והחלו לפנות. עד שיגידו לי אחרת אני נשארת בבית זית. המבוגרים החלו לפנות ילדים מהגנים".

מוצא, היום
בתים פונו | צילום:
המשאית עולה באש (צילום: אור ניצן)
המשאית עולה באש | צילום: אור ניצן

"הצוותים פועלים בתנאי מזג אוויר קשים במיוחד, בחום כבד ואובך סמיך, תוך שהם מפלסים את דרכם דרך האש והעשן", סיפר דובר כבאות בית שמש. "הם צליחו לעצור את הלהבות בקו הבתים של היישוב מוצא. בזכות נחישות צוותי הכיבוי והמפקדים בשטח נמנעה פגיעה ונזק כבד לבתי היישוב".

בכל רחבי הארץ שורר אובך כבד זה היום השלישי מלווה בטמפרטורות גבוהות. האובך צפוי לשקוע בהדרגה בימים הקרובים, אך הטמפרטורות בחוץ יישארו גבוהות - בין מעלה ל-4 מעלות יותר מהממוצע העונתי. עומס החום ימשיך להיות קיצוני באזור בקעת הירדן והערבה וכבד באזורים נרחבים בארץ, בהם השפלה ומישור החוף.