13 שעות אחרי שהמריאו מנמל התעופה קנדי בניו יורק, נחתו הבוקר (שלישי) בנמל התעופה בן גוריון 232 עולים חדשים שהגיעו ארצה בטיסת "נפש בנפש". בין העולים גם 60 צעירים שעלו ארצה במסגרת גרעין צבר של תנועת הצופים ובחודשים הקרובים יתגייסו לצה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אחת מאותן עולות היא שיינה, צעירה בת 23 שסיימה לימודי כלכלה באוניברסיטת ניו יורק וכבר החלה לעבוד בחברת ההשקעות מריל לינץ'. לדבריה הבינה שאם לא תעלה ארצה ותתגייס כעת, לא תוכל לחיות בשלום עם עצמה. לשם כך בחרה להחליף את המגורים הנוחים במנהטן בחדר קטן בקיבוץ יחיעם.

ארכיון (צילום: חדשות 2)
60 צעירים יתגייסו לצה"ל | צילום: חדשות 2

"אני פותחת היום פרק חדש בחיים שלי, לא יכולתי להמשיך ככה", היא מספרת בהתרגשות. "ברור לי שאני עוזבת בית עשיר לטובת אוהל שדה ואין דבר שגורם לי אושר רב יותר". בשיחות שהם מקיימים מדגישים מרבית העולים החדשים מארצות הברית ומקנדה שהחליטו לארוז את חייהם מתוך ציונות, ולא בגלל אנטישמיות או תחושות רדיפה.

ככל שהמטוס הלך והתקרב לישראל, כך גברה ההתרגשות בקרב הנוסעים. עם הנחיתה פרצה שמחה שכבר לא היה אפשר להסתיר. רבים מהצעירים נישקו את האדמה ופצחו בריקודי מעגלים.

התרגשות אדירה בנתב"ג (צילום: חדשות 2)
התרגשות אדירה בנתב"ג | צילום: חדשות 2

את פניהם של העולים קיבלו מאות בני משפחה וגם שר הבינוי יואב גלנט בטקס מיוחד שנערך להם. בשיאו של הטקס הפתיעו המארגנים את אחת מהעולות, מעריצה נלהבת של הזמר והיוצר עידן רייכל, כשהעלו אותו להופעה.

בימים הקרובים ישתקעו העולים בבתיהם החדשים ברחבי הארץ. ג'ייקוב ומיכל שלחו ארצה מכולה ו-14 מזוודות לקראת פתיחת פרק חדש בחייהם במודיעין. בסך הכל הגיעו ארצה בטיסה 27 משפחות ולא פחות מ-70 ילדים.