מינוי למנכ"ל בית הדין הרבני יבוטל, וינשטיין (צילום: חדשות 2)
מינוי למנכ"ל בית הדין הרבני יבוטל, וינשט | צילום: חדשות 2

האם לאחר שש"ס נלחמה על מינוי מנכ"ל בתי הדין הרבניים - הוא עומד להתבטל? עתירה שהוגשה נגד מינויו של עו"ד הרב שמעון יעקבי עשויה לבטל את כהונתו במוסד שמשפיע על חייהם של רבים בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מנכ"ל בתי הדין הרבניים הוא תפקיד משמעותי עבור כל זוג בישראל שמחליט להתגרש. זה גם המינוי הראשון שש"ס הזדרזה לבצע כשקיבלה לידיה את השליטה בבתי הדין לפני כשבועיים.

שר הדתות דוד אזולאי, חתם לבקשת הרב יצחק יוסף על מינויו של עו"ד יעקבי לתפקיד. יעקבי, שימוש עד כה כיועץ המשפטי של הארגון, אולם כעת כמה ארגוני נשים, בהם "נעמת", "ויצ"ו" ו"מבוי סתום" עתרו נגד מינויו והאופן שבו הוא בוצע לבג"ץ.

בתגובה לעתירה קבע היועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין שאכן המינוי הזה בטל מעיקרו כיוון שלא נעשה על פי הכללים ולוקה בניגוד עניינים. מי שעומדת מאחורי העתירה היא בתיה כהנא, ממובילות המאבק למען מסורבות גט. כהנא, אישה דתיה, שדורשת לאפשר לנשים להיבחר למשרת המפתח הזו ומציגה בעצמה מועמדות לתפקיד.

מלשכת נשיא בית הדין הרבני נמסר בתגובה כי "הארגונים מגישי העתירה נוהגים בצביעות כאשר בידם הימנית הם מתיימרים לדאוג לנשים עגונות ובידם השמאלית מגישים עתירות סרק שתכליתן היא תחיבת מקלות בגלגלי מערכת בתי הדין. אנו קוראים לעותרים למשוך את עתירתם ולאפשר למנהל הזמני שאין חולק על מקצועיותו למלא את תפקידו על מנת להמשיך את מתן השירות הראוי לבאים בשערי בית הדין".