הרב דוד סתיו (צילום: חדשות 2)
הוגדר אישיות מאוימת. הרב סתיו | צילום: חדשות 2

איומים על הרב דוד סתיו: בעקבות תמיכתו בהקמת רשת בתי דין עצמאיים לגיור, הודיעה המשטרה לסתיו כי על פי מידע מודיעיני שברשותה קיימת כוונה לפגוע בו. בשל המידע המודיעיני יוגדר מעתה הרב אישיות מאוימת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במשטרה לא פירטו מהו המודיעין שבידיהם, אך הודיעו לסתיו כי שוטרים יפטרלו מעתה סביב ביתו. עם זאת, הרב עצמו לא קיבל עד כה איומים ספציפיים לביתו.

ביום שני השבוע הודיעו שורה של רבנים מזרם הציונות הדתית, בהם הרב דוד סתיו, על הקמת רשת בתי דין עצמאיים לגיור בשם "גיור כהלכה". מי שצפוי לעמוד בראש הרשת הוא הרב נחום רבינוביץ', ראש ישיבת ההסדר במעלה אדומים.

הרבנים שעומדים מאחורי היוזמה הדגישו כי בתי הדין החדשים "יעמדו על קיום דרישות ההלכה בגיור באופן מלא, לצד ליווי המתגיירים לאחר הגיור". הרבנים וראשי הארגונים קראו לראשון לציון הרב יצחק יוסף לשתף פעולה עם המיזם החדש. לדבריהם מדובר במהלך שנועד לתת מענה לאלפי אנשים שמעמדם האישי אינו יכול להיות מוסדר במצב העניינים הקיים.

בית דין רבני, ארכיון (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90, חדשות)
יוקם בית דין עוקף רבנות? | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90, חדשות


"קיבוץ הגלויות ובכללו העלייה הגדולה מברית המועצות לשעבר מעמידים בפני מדינת ישראל אתגרים משמעותיים הדורשים התמודדות אחראית ואמיצה של מנהיגי העם", מסרו. "אחריותנו המוסרית היא לדאוג לקליטתם של העולים ולהשתלבותם המלאה, למענם ולמען המשכיותו של העם היהודי".

לפני כחודש אישרה הממשלה את ביטול רפורמת הגיור בעקבות דרישה של ש"ס ובהתאים להסכמים הקואליציוניים בין שתי המפלגות. על פי ההערכות, המדינה והרבנות הראשית לא יכירו ברשת בתי הדין החדשה, מה שעשוי להוביל לפניית נציגי בתי הדין לבג"ץ.

מי שכבר הביע התנגדות לתכנית הוא דווקא בכיר הציוניות הדתית הרב חיים דרוקמן, אולם הרבנות הראשית שומרת בינתיים על שתיקה רועמת.