עיריית רמת גן מנהלת קרב משפטי ממושך נגד סימה קבלו בניסיון לפנותה מהדירה בה היא מתגוררת. בעקבות הפרסום בחדשות 2 Online קבע בית המשפט כי אסור לעירייה לפנות את קבלו, נרקומנית לשעבר המתגוררת עם בתה החיילת בדירה בה שוכנה לפני 35 שנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

במשך יותר משלושה עשורים שיכנה עיריית רמת גן את קבלו בדירה תמורת תשלום דמי שכירות סמליים, בדומה לדיור ציבורי. העירייה, שביקשה לבנות במקום פרויקט יוקרה, פנתה לבית המשפט כדי שיאשר את הפינוי. הבקשה אמנם אושרה בבית המשפט, אך לא בוצעה במשך יותר מעשור. לאחרונה ביקשו בעיריית רמת גן לאכוף את הפינוי, אך מצבה הכלכלי והנפשי של קבלו הוביל אותה לעתור לבית המשפט בניסיון לבטל את הגזירה.

האגף לסיוע משפטי במשרד המשפטים במחוז ת"א נרתם לייצג את קבלו ופעל במטרה למנוע את גירושה מהדירה. 11 שנים לאחר שהתקבל צו הפינוי, הפך בית המשפט את ההחלטה ואסר על העירייה לפנות את קבלו מדירתה. בית משפט המחוזי בתל אביב ביטל את הצו, על אף שהעירייה כבר הספיקה להרוס חלקים מהבניין בו מתגוררת קבלו, והותירה את דירתה הקטנה תלויה בקומה השנייה.

קבלו תוגדר "דיירת ציבורית"

בעקבות ההחלטה ייאלצו יזמי פרויקט היוקרה להמתין להסדר בין העירייה לדיירת או לדיון חוזר בבית המשפט. במהלך הדיון תהו השופטים האם חל שינוי בקריטריונים שאפשרו לקבלו לקבל דיור מסובסד, והאם המסמכים בגין הפינוי התקבלו אצל הדיירת.

בהחלטה אף נקבע כי מעמדה של קבלו יוגדר "דיירת ציבורית", על אף שלא הוגדרה ככזאת מלכתחילה. התיק צפוי לחזור בהמשך לדיון בבית משפט השלום.

"יש כאן כוחות עצומים שפעלו נגד הדיירת סימה קבלו", אמר עו"ד רן אורן מהאגף לסיוע משפטי. "זה מקרה בו העירייה פשוט הפריטה את הרווחה, התעלמה מחובתה הציבורית ומעמדת מחלקת הרווחה בעירייה לטובת אינטרסים כלכליים של יזם נדל"ן וביקשה לזרוק את קבלו לרחוב במקום לדאוג לה לדיור חלופי".

עו"ד לימור גולדנברג, מנהלת מחוז ת"א של האגף לסיוע משפטי במשרד המשפטים הוסיפה כי "פסק הדין שם דגש על חשיבות ההתנהלות התקינה של העירייה בהיותה רשות ציבורית מול האזרח הקטן". "בית המשפט שם דגש על חובתה של העירייה לגלות רגישות גם לחוליות החלשות ביותר בחברה, אלו שנזקקות לסיוע ואין לרשותן סוללות של עורכי דין לייצגן מול הרשויות", סיכמה.

מעיריית רמת גן נמסר כי ההליך המשפטי אינו סופי וכי העירייה תגיב בבית המשפט.

לפניות לכתב: AzriA@ch2news.tv

הצטרפו לדף הפייסבוק של עזרי עמרם