החגים בפתח ורבים מתכננים לבלות את ימי החג בבתי המלון בישראל. אלא שמלבד המידע על המחיר ותנאי ההזמנה, מלונות רבים מבקשים ליידע את המזמינים כי בתאריכים שבהם בחרו - המלון צפוי להיות עמוס באורחים "מהמגזר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במוקדים השונים "מזהירים" את מזמיני החופשות באילת או בטבריה בנוגע לסוף השבוע שבין יום כיפור לסוכות בו חל חג הקורבן. על ראש השנה היהודי כנראה שלא מודיעים לאורחים מהמגזר הערבי, אבל על חג מוסלמי דווקא כן מבשרים לקהל היהודי.

"קחו בחשבון שזה חג של הדת המוסלמית", אמרו במוקד של מלונות קראון פלאזה. "אנחנו פשוט מודיעים על כך כי יש אנשים שזה מפריע להם". במוקד מלונות קלאב הוטל ציינו כי בתאריך הנקוב "יש הרבה מהמגזר".

"מתאים למשפחות, מפוצץ בערבים"

במוקדי השירות במלונות הסבירו שהסיבה להודעה היא תלונות של המבקרים. גם הנופשים עצמם לא חוסכים בביקורת ומזהירים את חבריהם בתגובות שהם מפרסמים בפייסבוק. כך למשל כתבה אחת הגולשות בפייסבוק על מלון בטבריה כי "המלון טוב למשפחות אבל מפוצץ בערבים". מבקר אחר במלון בעיר אמר כי "המלון מפוצץ בערבים ומלוכלך יש שם בלגן נרגילות וסיגריות".

מרשת קלאב הוטל נמסר בתגובה כי "התשובה שניתנה נוגדת את מדיניות קלאב הוטל. מי שאמר את האמירה יושעה באופן מיידי עד לבירור. הרשת מארחת בכל זמן את כל בני העדות והמגזרים בישראל".

מרשת קראון פלאזה נמסר בתגובה כי "הרשת מקדמת בברכה כל אורח באשר הוא בבתי המלון בישראל ובמאות הפזורים ברחבי העולם".