אילוסטרציה (צילום: חדשות 2)
אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

אחרי החשיפה בחדשות 2 לפיה רב מוכר מהצפון התבקש להשעות עצמו מתפקידו לאחר שהצטברו נגדו תלונות על יחסים שקיים עם נשים שהגיעו אליו לייעוץ - לראשונה גם המשטרה מתערבת בנושא. לתחנת המשטרה בצפת הוגשה היום (רביעי) תלונה על מעשה מגונה נגד רב מאזור הצפון. המעשה בוצע, לכאורה, לפני 13 שנים והמשטרה תבדוק האם חלה התיישנות על המקרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תחנת המשטרה פתחה בחקירת האירוע תוך שהיא בוחנת את התקופה המדוברת בתלונה ביחס לזמן שחלף מול חוק ההתיישנות. המתלוננת הייתה בגירה בעת ביצוע המעשים לכאורה. גורמי דת המעורים בפרשה מספרים היום כי העדויות שהצטברו אצל הרבנים חמורות בהרבה, ומתארות פעולה שיטתית של הרב באופן נרחב. רבות מהנשים בקהילה מתלבטות אם להתלונן מחשש להיחשף.

בשל התלונות שהצטברו נגדו, נאלץ הרב לעזוב את היישוב שבו הוא מתגורר. אשתו, הכחישה את הטענות ואמרה כי הסיבה להיעדרות מעבודתו היא רפואית. על פי הטענות שהתקבלו אצל הרבנים, רב הקהילה וראש הישיבה היה מקיים יחסים עם נשים - חלקן נשואות - במהלך פגישות ייעוץ בעלות "רקע רוחני" איתן. חלק מהפגישות הוגדרו כ"הרפיה". בעקבות המידע שהגיע לידי הרבנים, הרב עזב את עירו והושעה.

"עזב בהסכמה עד בירור העובדות"

גורמים המעורים בפרשה אומרים כי שורת רבנים - בהם הרב של צפת, הרב שמואל אליהו - חוקרים את הסיפור בתקופה האחרונה. צוות הרבנים הודיע כי מדובר ב"תלונות בנושא טוהר המידות". מהרבנים נמסר כי "בהתייעצות עם גורמים נוספים ועם פסיכולוגים ואנשי מקצוע, התבקש הרב להשעות את עצמו, והוא אכן השעה את עצמו מיידית מעבודתו כראש ישיבה".

בשלב זה נאסר על הרב כל מגע עם ציבור, תלמידים ואנשים. "בהסכמתו הוא עזב את העיר עד לבירור העובדות", הוסיפו. הרב אליהו עדכן את אנשי הקהילה - שהוכו בהלם כאשר שמעו את המעשים המיוחסים לרב. אשתו של הרב אמרה אתמול בשיחה עם חדשות 2: "אני מכחישה, מדובר ברדיפה של הרב בגלל שכוחו גדל מאוד". לדברי אשת הרב, הוא "נמצא כעת במנוחה אחרי צנתור שעבר" מחוץ לעירו.