גן משחקים ציבורי (צילום: חדשות 2)
הפעוטה נשכחה לבד בגן | צילום: חדשות 2

ילדה בת 4 שהשתתפה בשבוע שעבר בקייטנה ביישוב באר יעקב נשכחה לבדה בגן באחד מהימים החמים בשנה. הקייטנה, שאורגנה על ידי החברה למתנ"סים, התקיימה באשכול גנים ביישוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בעקבות תקלה במערכת מיזוג האוויר במבנה בו התקיימה הקייטנה ובשל החום הכבד, הועברו הפעוטות למבנה סמוך. בת ה-4 נרדמה בפינת החדר טרם המעבר לגן הסמוך, ונשכחה שם על ידי צוות הקייטנה. גם לאחר שהמעבר למבנה הסמוך הושלם, לא הבחין אף אחד מעובדי הקייטנה בהיעדרה של הילדה.

כעבור שלוש שעות, כשאמה של הילדה הגיעה לאסוף אותה מהגן, התברר עד מהרה כי צוות הקייטנה השאיר את הפעוטה נעולה במבנה הסמוך. בת ה-4 נמצאה במבנה הסמוך ללא השגחה כשהיא בוכייה, ובגדיה רטובים מזיעה. זאת לאחר שנשארה נעולה במבנה ללא גישה למזון ולשתייה. היא התלוננה על החום הרב ששרר במבנה ועל כך שקריאותיה לעזרה לא נענו במשך זמן רב.

לא בדקו שמות

מהחברה הארצית למתנ"סים והמועצה המקומית באר יעקב נמסר בתגובה: "עקב תקלה במזגן הוחלט שילדי קייטנה ביישוב יעברו למבנה ממול. מובילת הקייטנה בצהריים ביצעה את המעבר ב-14:00, כשבמהלכו נשכחה אחת הילדות בפינת הגן בעודה ישנה. בשעה 15:45 הגיעה אמה של הילדה והבחינה בבתה דרך החלון והזעיקה את המובילה על מנת לפתוח את הגן. הסיבה המרכזית לכך שהילדה נותרה בגן היא משום שלא נערך מפקד נוכחות עם קבלת הצהרון ואף לא לאחר מעבר לגן הסמוך וכן שלא התבצעה סריקה - כל זאת בניגוד לנהלים.

"אנו רואים מקרה זאת בחומרה. לאחר המקרה התבצע תחקיר עם רכזת הקייטנות, צוות הגן, האם, הילדה ומנהלת המרכז הקהילתי ונמסר דיווח לגורמים הממונים בחברה למתנ"סים הארצית ובמועצה המקומית. למחרת האירוע זומנו כל הצוותים על מנת ללמוד את המקרה, הכשלים וכיצד היה נכון לפעול, ורועננו הנהלים.

"כמו כן נשלח דיווח מקרה למטרות לימוד למנהלי החברה למתנ"סים ברחבי הארץ האחראים על אלפי מסגרות ילדים בקייטנה. על אף שהורי הילדה ביקשו שהמובילה שכשלה תמשיך בעבודתה, צוות הקייטנה הושעה באופן מידי וזומן לשימוע בשבוע העוקב. כמו כן פסיכולוגית הגנים מלווה את המשפחה".