משה צ'יקו אדרי. נפגש עם עו"ד פישלר (צילום: פלאש 90, חדשות)
ניצב משה (צ'יקו) אדרי | צילום: פלאש 90, חדשות

סבב מינויים במשטרה: השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' ומפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו החליטו כי ניצב משה (צ'יקו) אדרי ימונה למפקד מחוז ירושלים במקומו של ניצב יוסי פריינטי, שהודיע לאחרונה במפתיע על החלטתו לפרוש משורות המשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ביוני 2013 מונה אדרי למפקד אגף התנועה ובסבב המינויים האחרון הוחלט למנותו לתפקיד מפקד מחוז מרכז, במקומו של ניצב ברונו שטיין שהחליט גם הוא לפרוש משירות פעיל במשטרה. עם זאת לאור פרישתו של ניצב פריינטי והשינויים האחרונים שנכפו על אהרונוביץ' ודנינו, הוחלט כי אדרי ימונה למפקד מחוז ירושלים.

כהן יכהן 4 חודשים נוספים (צילום: חדשות 2)
מפקד מחוז מרכז הנכנס, ניצב מוטי כהן | צילום: חדשות 2

עוד הוחלט בסבב המינויים האחרון כי הניצב הטרי מוטי כהן ימונה לראש אגף התנועה, אך כעת נקבע כי כהן הוא שיחליף את שטיין כמפקד מחוז מרכז במשטרה.

"הארכת כהונתו - לא נכונה משיקולים מקצועיים", דנינו (צילום: פלאש 90)
קיבלו החלטה. אהרונוביץ' ודנינו | צילום: פלאש 90

לפני כשבוע הודיע ניצב פריינטי לסגל הפיקוד של מחוז ירושלים על כוונתו לפרוש מהמשטרה כבר לאחר החגים ולא להתמודד על תפקיד מפכ"ל המשטרה. פריינטי בן ה-49 הדגיש כי "אין שום סיבה להחלטתי לפרוש - לא חקירה במח"ש, לא תלונה, לא מכתב אנונימי ולא שום שלד בארון". לדברי ניצב פריינטי, ההחלטה על פרישתו באה "ממקום נקי בעקבות מגוון של שיקולים אישיים וזאת לאחר שירות ארוך בתפקידי פיקוד מרכזיים במשטרת ישראל".

הניצב הפורש יוסי פריינטי (צילום: פלאש 90)
הניצב הפורש יוסי פריינטי | צילום: פלאש 90

"אני לא בנוי ללכלוכים שמלווים את ההתמודדות על המפכ"לות", הבהיר פריינטי, שהוזכר בעבר כמועמד למשרה החשובה. "אני איש של עבודה - אני לא רוצה להיות חלק מהמשחק המלוכלך הזה. יש לי דברים חמורים וקשים לומר, אבל מאחר ואני לא יורק לבאר שממנה אני שותה לא אעשה זאת כעת. הדבר שהכי חשוב לי הוא לשמור על שמי הטוב".