ברלין
ברלין | צילום:

יוזם מחאת "עולים לברלין" הודיע לפני מספר ימים על אירוע שיתקיים הערב בכיכר רבין בתל אביב, בו ישראלים יוכלו לקבל מידע על הגירה לחו"ל. יותר מ-2,300 בני אדם אישרו את הגעתם, אך היוזם עצמו לא יגיע וגם העירייה והמשטרה לא עודכנה עליו - או נתנה את האישורים המתאימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אין שום נציג מטעמי", סיפר לחדשות 2 Online יוזם המחאה, שאמר כי המטרה היא לקבל מידע על "עלייה" למדינות זרות. "האנשים יקבלו פרטים על כל מקום שאפשר לקנות בו בית ולהיכנס לסופר מבלי להישחט. בנוסף נבצע הערב פנייה לכל מנהיגי העולם המערבי לקבלת ויזות פליטי יוקר מחיה".

אבל מה בדיוק הולך להיות שם הערב בכיכר? גם מי שאישרו הגעה, לא בדיוק יודע. "אני הולך כי אני מתעניין לעשות הגירה לברלין", סיפר לנו אחד המשתתפים שמתכוון לקחת חלק בהתארגנות. "גם אני לא יודע מה הולך להיות שם, אבל מקסימום אלך הביתה, אני באמת מקווה שאקבל שם מידע על צעדים שאני יכול לנקוט כדי לקבל ויזה לגרמניה".

הנהירה לברלין היא לא עניין חדש, וכבר שנים רבות שהיא הופכת למרכז מהגרים בינלאומי. הישראלים הם אחוז קטן יחסית באוכלוסיה, אבל מחזיקים שם בלא מעט נכסים. עם זאת, בחמש השנים האחרונות מחירי הדיור בברלין יותר מהכפילו את עצמם. האמריקנים, היוונים, הטורקים וגם אנחנו, הישראלים, תרמנו לעליית המחירים הזאת.