מודעה נגד גיוס חרדים, ארכיון (צילום: חדשות 2)
מחאה נגד גיוס בני ישיבות | צילום: חדשות 2

לראשונה מאז מבצע "צוק איתן" בעזה - מתחדשת המחאה בתוך המגזר נגד החיילים החרדים שכבר התגייסו ונגד הכוונה לגייס רבים מבני הישיבות. בכמה שכונות חרדיות בבירה כבר נתלו לקראת החג מודעות המציגות את החיילים החרדים כחזירים המנסים לפתות את חבריהם ללכת בדרכם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

המודעות הן חלק מקמפיין ״החרד״קים״ שהציג סדרה של כרזות בגנות החיילים החרדים לפני כחצי שנה. מאבק שבשיאו נרשמו התקפות פיזיות ומילוליות כלפי צעירים חרדים לובשי מדים. במבצע "צוק איתן" ניתן היה לזהות תפנית, לפחות קוסמטית, ביחס החברה החרדית לצה"ל, וכשהתותחים רעמו - המחאה שתקה. כעת היא מתחדשת.

הכרוז שהופץ בבני ברק (צילום: חדשות 2)
הכרוז שהופץ בבני ברק | צילום: חדשות 2

במקביל, כמה רבנים בבני ברק פרסמו כרוז התוקף את סיורי החיילים בעיר החרדית ובישיבות. לדבריהם, מדובר במהלך מתוכנן שנועד לפתות צעירים חרדים להתגייס לשורות הצבא. בין היתר נכתב בכרוזים שפורסמו: "חיילים הנקראים חרדים באו לטמא את רחובותינו ולהכשיל את התושבים".

מנחם שטאובר, חרדי שהשתחרר לאחרונה משירות סדיר וניהל מאבק משפטי ארוך כנגד פרסום המודעות הללו אמר לחדשות 2: ״מצער אותי שפחות מחודשיים אחרי סיום מבצע צוק איתן בו חרפו נפשם חיילי צהל, אותם פורעי חוק החליטו לחזור לסורם ולהשתלח בחיילים החרדים, מצערת יותר העובדה שרשויות החוק לא מצאו לנכון לטפל במלוא חומרת הדין באותם פורעים משולחי רסן״.

חוק הגיוס יידחה שוב (צילום: רויטרס, חדשות)
מחאה בדרך ללשכה? אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

ח״כ יעקב מרגי מש״ס תקף גם הוא בחריפות את הקמפיין שנועד לפגוע בחיילים החרדים המשרתים בשורות צה"ל. "לצערי מדובר באנשים שמרעילים את הבארות. לא זו דרכנו וחבל שרוב ההנהגה חוששת לצאת בגלוי כנגד אותם בריונים חמושים בכרזות״, הדגיש מרגי.