מפציעה בעזה לניצחון בטריאתלון: אורן בליצבלאו, קצין שנפצע קשה ב-2005, לא ויתר על החיים ואתמול (ראשון) זכה במקום הראשון בתחרות סבב טריאתלון שנערך בברזיל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

בליצבלאו, בן 38, שירת כקצין מודיעין בחטיבה הדרומית ונפצע באורח קשה בפיגוע התאבדות ברצועת עזה בינואר 2005. הוא סבל מפגיעת הדף קשה והתעוור כמעט לחלוטין.

במסגרת תהליך השיקום הארוך שעבר החל בליצבלאו לרכוב על אופניים בעלי שני מושבים - תמיד עם שותף נוסף שעזר לו. הפעילות הגופנית עזרה לו בשיקום, ובשלב מסוים גילה את הטריאתלון. "עד גיל 17 הוא היה שחיין, ואנשים שהיו מעורבים בשיקום שלו הכירו לו את הטריאתלון", מספרת אשתו של בליצבלאו, ניצן סלומון. "בסופו של דבר הוא לקח את זה למקום יותר מקצועי", היא מוסיפה.

המנצחים, אתמול (צילום: רותם סלומון)
המנצחים, אתמול | צילום: רותם סלומון

בתחרות שנערכה בברזיל הגיע אתמול בליצבלאו, ביחד עם שותפו גלעד רותם, למקום הראשון עם תוצאה של 01:07:51 שעות. "זה מאד מרגש, זו תחרות ראשונה שהוא מגיע למעמד הזה", אומרת סלומון, "כל התהליך הזה היה כרוך בהמון קשיים ובעיות בדרך, צריך לחפש שותפים כי הוא לא יכול לבד".

בחודש שעבר, בתחרות נוספת שהתקיימה במדריד, הגיע בליצבלאו יחד עם תום מרמלי למקום השלישי המכובד. שתי התוצאות יקרבו אותו למשחקים הפאראלימפיים בריו ב-2016.