פרעה המודרני? הסמארטפון (צילום: רויטרס)
אילוסטרציה | צילום: רויטרס

לפני כשנה וחצי הופץ במספר אתרי אינטרנט וברשת הוואטסאפ סרטון של י' מקיימת יחסי מין עם בן זוגה, שהוא לטענתה גם זה שהפיץ אותו. הסרטון הגיע לאלפי משתמשים באפליקציה וגרם להתמוטטותה הנפשית של י' ולאשפוזה. גם לאחר שנחשפה זהותו של בן הזוג לשעבר החשוד בהפצת הסרטונים, י' נאלצה פעם אחר פעם להתמודד עם הופעת הסרטון מחדש באתרי סקס, וכעת היא מקווה שהצעת חוק חדשה תמנע ממנה את הקושי והבושה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"זו ההרגשה הכי נוראית בעולם, להיכנס לאתר כזה ולמצוא את עצמי שם", סיפרה י'. "בפעם האחרונה שזה קרה כל גופי רעד. אני לא מצליחה להתאושש מהבושה. כשבן זוגי הנוכחי ראה את זה כמעט והתמוטטתי פעם נוספת. למרות שהוא מכיר את הסיפור זה מטלטל בכל פעם מחדש".

לפני כשנה וחצי נחשפה זהותו של שרון דן כחשוד בהפצת הסרטונים, ועם התפתחות הפרשה צצה מתלוננת נוספת שגם הסרטון הפרטי שלה הופץ לטענתה על ידי דן. 

הצעת חוק חדשה שתוגש בתחילת מושב הכנסת תנסה למנוע מקרה בו סרטון או תמונה בעלת אופי מיני תופיע באתר סקס ללא אישור המופיעים בו. על פי נוסח ההצעה, שגיבשה ח"כ יפעת קריב (יש עתיד), בעלי האתרים יחויבו לקבל את אישורם המלא של המשתתפים לסרטון המופיע באתרם.

"כוכבות פורנו בעל כורחן"

מאז המקרה מגיעות אל י' נשים רבות שנפגעו באותה צורה בדיוק: סרטון פרטי שצילמו עם בני זוגם ברשות הפרט הופץ לפתע בוואטסאפ ובאתרי המין. "באתר האחרון בו איתרתי את הסרטון שלי, מצאתי סרטונים רבים של נשים שאין להן מושג שזה מופיע שם" סיפרה י'. "זה אבסורד שזה חוקי. זה אתר שמגיעים אליו דרך פרסומים באינטרנט".

אין תמונה
מנסחת הצעת החוק, ח"כ קריב

"אני אצטרך להילחם על זה כל החיים שלי, מפחיד אותי לחשוב שאני צריכה להיכנס לאתרים הללו ולחפש את הסרטון שלי, ולשמוע מידידים ששוב הסרטון הגיע אליהם בשרשור חדש בוואטסאפ. יום אחד כשיהיו לי ילדים, זה הדבר האחרון שאני ארצה לעסוק בו", הוסיפה.

עוד לפני הגשת ואישור הצעת החוק, נעשתה פנייה למנהל האתר בו מופיע הסרטון של י' והוא הבטיח כי יסיר את הסרטון. "ישנה התקדמות ומודעות גדולה יותר בנושא אך עדיין לא מספיק", אמרה לחדשות 2 Online ח"כ קריב. "אני מתכוונת לקדם הצעת חוק שתעביר את האחריות על תמונות וסרטונים בעל אופי מיני ברשת מהקורבן לבעל האתר, חובת ההוכחה תהיה עליו. התופעה הזאת הורסת חיים של נערות ונערים שחווים 'אונס וירטואלי'". לדברי קריב, במצב הנוכחי כיום "התמונה או הסרטון יישארו לעד בעולם הוירטואלי. זה לעולם לא ייעלם, הן מעכשיו כוכבות פורנו בעל כורחן".

לפניות לכתב: AzriA@ch2news.tv