איך נראית נסיעת אופניים תמימה של בחורה נאה לביתה שבתל אביב בשעת לילה? אינפי סנאו, זמרת וברמנית, ביקשה לשתף בחוויית הרכיבה באופניים הביתה מהבר בו היא עובדת. הסרטון הקצר המתעד את הנסיעה ברחובות העיר ללא הפסקה של הצעירה זכה למאות שיתופים ולייקים. התיעוד מציג כיצד שלוות נסיעתה הקצרה של הברמנית הופרה מספר פעמים על ידי המחוות הרומנטיות של בחורי העיר: מהצעות לדרינקים משותפים ועד בקשות להצטרף לרכיבת האופניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לאחר עשרות ואף מאות של מקרים הזויים בדרכי הביתה מהעבודה, החלטתי אתמול לתעד בסתר את ההרפתקה ולשתף אתכם כיצד נראית נסיעה קצרה של בחורה בתל אביב", תיארה סנאו בדף הפייסבוק שלה את סיבותיה לפרסום הסרטון. כאמור, התיעוד בן ארבע הדקות זכה למאות שיתופים ולייקים והצית דיון סוער בין הגולשים אודות הלגיטימיות של התנהגות הגברים.

"זה מקרה מייצג של כל בחורה שיוצאת בערב"

"מה שאנחנו רואים כאן אלו הטרדות", כתבה אחת הגולשות, "זה מקרה מייצג של כל בחורה שיוצאת בערב וזו עוד דוגמה מתונה. אני בעד שעוד בחורות יעלו סרטונים כאלה. זו דרך טובה להעלות מודעות". גולשת אחרת גם סברה כי מדובר בהתנהגות בוטה של הגברים ובתגובה לסרטון כתבה: "זו המציאות היומיומית שבחורות נאלצות להתמודד איתה. זה מטריד, זה לא נעים - ובהרבה מצבים גם מאוד מאיים".

"למה זה מטריד?"

מצידו השני של המתרס, גרס גולש אחר כי "חוץ מההוא שרצה לעלות על האופניים שלה, מישהי מוכנה להסביר לי למה זה מטריד?". מגיב נוסף הוסיף: "מצד אחד נשים רוצות שגברים יתחילו איתן, מצד שני הן מתלוננות כשהגברים מתחילים איתן. לך תבין נשים".

"רציתי לומר תודה מקרב לב למי שאמר לי שהסרטון שינה לו את תפיסת המציאות לגבי היקף התופעה", כתבה הזמרת בפוסט שהעלתה לאחר שנחשפה לפולמוס הגועש שגרר הסרטון. "אולי אצלם בהזדמנות סרטון המשך", סיכמה.