איך יפסקו השופטים? (צילום: ariadna de raadt, Shutterstock)
אילוסטרציה | צילום: ariadna de raadt, Shutterstock

עובדי המדינה, שברובם יצאו לחופשה בראש השנה, מחדשים את העיצומים במגזרים השונים לאות הזדהות עם מחאת עובדי הדואר. היום (שלישי), על פי הודעת ההסתדרות, תושבת עבודת בתי המשפט ברחבי הארץ. גם עובדי הדואר ימשיכו בעיצומיהם והפעם יימנעו מחלוקת דואר רשום בכל רחבי הארץ. עובדי הדואר מוחים על הכוונה לפטר עובדי קבלן במסגרת השינויים בדואר ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במסגרת השביתה בבתי המשפט תופסק עבודתם של עובדי המינהל והמזכירויות השונות, קלדניות בית המשפט, כמו גם עבודתו של מדור הפלילים, ולא תהיה קבלת קהל ופקסים.יחד עם זאת בדוברות בתי המשפט הבהירו כי הם נערכים לקיים דיונים כרגיל.

במקביל, כחלק מהעיצומים הנמשכים בדואר ישראל, לא יהיה טיפול בשירותי הדואר של משרדי הממשלה, לא יינתנו שירותי דואר דיפלומטי לשגרירויות והנציגויות הזרות בישראל ולא יתאפשר עדכון העברת בעלות על רכב בסניפי בנק הדואר ובמשרד התחבורה. כמו כן, לא יהיה טיפול בקנסות של מערכת בתי המשפט, משטרת ישראל והרשויות המקומיות.

דואר ישראל גם השנה בצמרת התלונות (צילום: חדשות 2)
העיצומים בדואר יתחדשו. ארכיון | צילום: חדשות 2

"השביתה בשירות המדינה קשורה לסכסוך שהכריזה ההסתדרות לפני מספר שבועות בגין ההתנהלות החד-צדדית של המדינה בכל הנוגע לרפורמות ושינויים מבניים", הסבירו בהסתדרות. "אנו מוחים נגד תופעת עובדי הקבלן ומדיניות 'הדלת המסתובבת' שבה נוקטת המדינה תוך הנצחת תבניות העסקה פוגעניות".

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן קרא לכל הגורמים המעורבים בהחלטות הנוגעות לעתידם של עובדי הדואר לפעול בהקדם. "חרב הפיטורים המונפת מעל לצווארם של עובדי דואר ישראל, מותירה באי וודאות כ-7,000 משפחות אשר מוחזקות בתקופת החגים כבנות ערובה ונאלצות לשלם מחיר יקר", אמר ניסנקורן.