ימים ספורים לאחר שמצוקתם של עשרות חיילים שלחמו במבצע "צוק איתן" ונמצאים מתחת לקו העוני נחשפה בחדשות 2 Online, התייצב שר הרווחה מאיר כהן באולפן "פגוש את העיתונות" והתייחס לצורך להילחם בתופעה הפסולה. "אני מוכן לתת את חלקי אפילו מתקציב הרווחה", אמר השר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"יש חיילים עניים בצבא, זה לא סוד - לא היה צורך במכתב הזה", הדגיש השר כהן. "במשרד הרווחה יש מיפוי של משפחות נזקקות עם ילדים בצבא, אבל משרד הביטחון לא אמור לטפל במשפחות, הוא אמור לדאוג לחיילים".

אילוסטרציה (צילום: רויטרס, חדשות)
מצוקת הלוחמים, אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

לדברי השר כהן, הוא פנה לשר הביטחון יעלון בדרישה להגדיל ואף להכפיל באופן מיידי את תקציב הת"ש (תנאי השירות) לחיילים הנזקקים: "מתוך 66 מיליארד השקלים לתקציב, משרד הביטחון יכול למצוא את מאות המיליונים הדרושים לטפל בחיילים האלה".

מכתב החיילים הרעבים
מכתב החיילים, השבוע | צילום:

שר הרווחה הדגיש כי מגיעות אליו מאז כניסתו לתפקיד לפני כשנה וחצי, לא מעט משפחות הנקלעות למצב כלכלי קשה, בין היתר משום שבניהן יוצאים לשירות הצבאי. "מספרות לי משפחות שהילדים שלהם נמצאים בכלא הצבאי משום שהם יצאו לעבוד ולעזור למשפחה", אמר.

"אמרתי לשר הביטחון שאני מוכן לסייע גם מתקציב משרד הרווחה, חייבים להכפיל את תקציב הסיוע לחיילים", הוסיף כהן. "אני מכיר את העוני, גדלתי במשפחה של 9 נפשות וזה אומר הכל. אנחנו בתהליך עכשיו של לקיחת אחריות".