יואב שפיגלמן, ארכיון (צילום: באדיבות המשפחה)
יואב שפיגלמן, ארכיון | צילום: באדיבות המשפחה

אבל כבד ירד על העיר יהוד-מונוסון בעקבות מותו בסוף השבוע של הפעוט יואב שפיגלמן בן השנתיים, שנשכח בכלי רכב לוהט. המשטרה ממשיכה לחקור את נסיבות האירוע, ובקהילה המקומית מתחילים במאמצים לחזק את בני המשפחה וללוות אותם ברגעיהם הקשים ביותר. "האמא מסורה, משקיענית ואוהבת", אמרה היום מקורבת למשפחה ודחתה את הטענות לרשלנות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במשטרה מעריכים כי הפעוט נשכח בכלי הרכב במשך קרוב ל-40 דקות על ידי אמו וסבתו שפרקו את הקניות לשבת בבית המשפחה. כשנזכרו שתי הנשים ביואב הקטן שנותר במכונית, הן חזרו למקום ושם מצאו אותו במצב אנוש. שכנים ששמעו את הנשים ביצעו בו פעולות החייאה עד להגעת פרמדיקים של מד"א, שפינו אותו לבית החולים תל השומר - שם נקבע מותו.

בהודעה שפרסמה ראשת עיריית יהוד-מונסון יעלה מקליס, היא קראה לקהילה לתמוך ולחבק את בני המשפחה האבלים. "כבר מרגע היוודע דבר האסון מלווים את המשפחה עובדים סוציאליים, ביחד עם אנשי השירות הפסיכולוגי", הדגישה מקליס. "שוחחתי עם מנהלת המחוז של משרד החינוך ובקשתי כי פסיכולוגים בכירים של המשרד ילוו את המשפחה".

לאחר המקרה הקשה, התמלאה הרשת בתגובות קשות כלפי בני המשפחה ששכחו את יואב בכלי הרכב בחום הכבד. ראשת העיר ביקשה לגלות רגישות כלפיהם, דווקא בשעה קשה זו. "הפוסטים והתגובות בפייסבוק אודות האסון, יוצרים קושי גדול לבני המשפחה", הוסיפה מקליס. "אני מבקשת - גלו רגישות ואחריות. המקלדת סופגת הכל, זהו אסון אישי של משפחה, הם חלק מהעיר שלנו, חבקו את המשפחה במקום לעסוק בדברי ביקורת וארס".

מקורבת למשפחה הגיבה למקרה בעמוד הפייסבוק שלה כשכתבה דברים אישיים: "היום היית אמור לחגוג שנתיים עם המשפחה המקסימה שלך. אני מעדיפה לחשוב שהגעת לעולם לשליחות קצרה. אני לא מפסיקה לחשוב מה עובר על ההורים, המשפחה והאחים. אני רק יודעת שזכית להגיע לעולם לאמא הכי מקסימה שיכולת לקבל".

היא גם התייחסה לביקורת שמפנים רבים ביישוב כלפי המשפחה, וקראה להגביר את העירנות על מנת להימנע ממקרים דומים בעתיד. "אנשים יקרים! תהיו עירניים, תהיו רגישים ומלאי חמלה לפני שאתם שופטים או מביעים דיעה. תקפידו והישמרו ובחיים אל תגידו 'לי זה לא ייקרה'".