שרפוה סמוך לירושלים בשבוע שעבר (צילום: דוברות כבאות והצלה, חדשות)
3 חשודים בניסיונות הצתה נעצרו | צילום: דוברות כבאות והצלה, חדשות

עצורים בחשד להצתות בשיאו של גל השריפות: המשטרה איתרה ועצרה ביממה האחרונה, בזמן שברחבי הארץ משתוללות שריפות במספר רב של מוקדים, 3 חשודים תושבי מזרח ירושלים שעל פי החשד היו מעורבים, כל אחד בנפרד, בניסיונות הצתת שריפות באזור ירושלים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו     

היום (שישי) סמוך לשעה 10:00 בבוקר, התקבל דיווח במשטרה על שריפה באזור הסמוך להר הצופים בירושלים. כוחות משטרה ולוחמי מג״ב איתרו את החשוד, כבן 19, הביאו למעצרו המהיר - ובשעות אחר הצהריים הוא הובא לחקירה.

מבנה בוער במבוא מודיעים (צילום: דוברות כב"ה מחוז ירושלים‎, חדשות)
מנזקי השריפה בקיבוץ הראל | צילום: דוברות כב"ה מחוז ירושלים‎, חדשות



במהלך הלילה הגיע דווח למשטרה על שריפה באזור הר הצופים. לוחמי מג"ב שהגיבו לאירוע תוך הפעלת אמצעים שונים, איתרו את החשוד - קטין כבן 15 תושב מזרח ירושלים, שנעצר אף הוא לחקירה.

נלחמים בניסיונות הצתה בחורש וביער (צילום: כיבוי והצלה, חדשות)
נלחמים בניסיונות הצתה בחורש וביער | צילום: כיבוי והצלה, חדשות



במקרה נוסף, עצרו הבוקר כוחות משטרה ולוחמי מג"ב חשוד בשנות ה-30 לחייו ממזרח ירושלים שעל פי החשד היה מעורב אתמול בשעות הצהריים בהצתה באזור נחל קדרון. מעצרם של השלושה הוארך היום בבית המשפט והחקירות בעניינם נמשכות.

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, התייחס היום למאמץ המשטרתי למנוע שריפות - וגם לאפשרות של סיכול נסיונות הצתה מכוונים: "המאמץ העיקרי הוא מאמץ הצלת החיים ובכל מקום שיש ספק אז ההנחיה שלי היא שאין ספק ואם יש צורך נפנה אוכלוסיה, נסגור צירי תנועה ונזמין סיוע בינלאומי כפי שעשינו . אנחנו נערכים למניעת הצתות באמצעות חוזי אווירי וצוותי מג״ב שמסיירים באזורי חורש ויער".

כוחות הכיבוי פועלים להשתלט על שריפות נוספות

נכון לשעה זו, לוחמי האש פועלים להשתלט על שריפת קוצים שפרצה בנחל תלכיד שזלגה לצד הירדני - שם נעזרים הכוחות ב-6 מטוסי כיבוי ועל שריפה בפדואל - שם נעזרים הכוחות באנשי רשות הטבע והגנים. בכפר אוריה השיגו לוחמי האש שליטה על הלהבות בסיוע מטוסי כיבוי. שליטה הושגה גם על השריפות במבוא מודיעים, במושב שחר, ביכיני, בקיבוץ הראל ובזנוח.

נציב כבאות ראשי, רב טפסר דדי שמחי, אמר כי גם מחר יש חשש לשריפות - אם כי חלה ירידה בטמפרטורות ועלייה באחוזי הלחות: "הסכנה לאש הרבה יותר קטנה אך היא עדיין קיימת, אנחנו מבקשים מהציבור לא ליצור אש. רוב השריפות בישראל נגרמות על ידי אדם - וגם ביממה האחרונה, חלק מהשריפות נגרמו כתוצאה מרשלנות של אנשים. כנראה שגם השריפה במבוא מודיעים פרצה כך - עבודה באש גלויה ככל הנראה גרמה לה".



נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין שוחח היום עם נציב כבאות והצלה לישראל, רב טפסר דדי שמחי, והביע את הערכתו העמוקה למאמצי הכיבוי של לוחמי האש: "אני מודה ללוחמי האש בשם כל העם על המסירות העמוקה, דבקות במטרה ועל ההצלה. ראינו כבר אירועים גדולים מסוג זה במדינות מפותחות ושם יש אבידות בנפש. אתם באמת עושים עבודת קודש ואנחנו מלאי גאווה ותודה".
נציב הכבאות הודה לנשיא על חיזוק ידי הלוחמים והבטיח כי יעשה את כל המאמץ הנדרש כדי לסיים את האירוע בזמן הקרוב.